תביעות דיני עבודה

תביעת חוק נפוצה אחת היא תביעת "שכר ושעה". תביעות שכר ושעות מוגשות כאשר עובד או קבוצת עובדים אינם מקבלים שכר שעות נוספות, או אם שוללים להם הפסקות, או אם יש הפרה אחרת של חוקי השכר והשעות.

תביעה נוספת במשפט המקובל היא תביעת אפליה. תביעות אפליה מתרחשות כאשר עובד קיבל יחס שונה בגלל גזעו, מינו, גילו, מוגבלותו, מוצאו הלאומי, דתו או אמונתו. טיפול זה יכול לכלול שכר לא שוויוני עבור עבודה שווה, הטרדה בעבודה בגלל מעמדו של אדם כחבר במעמד מוגן (למשל, הטרדה על בסיס מגדר), סירוב לעבודה עקב מעמדו כחבר במעמד מוגן (למשל , מסרב להעסיק מישהו עם מוגבלות.

כאשר דיני העבודה הופכים מורכבים יותר, יכול להיות קשה למצוא את עורך הדין המתאים. ישנם גורמים רבים שישפיעו על בחירתך באיזה עורך דין לשכור, כגון מוניטין, התמחות, ניסיון ועלות.

אם אתה מחפש עורך דין לדיני עבודה עבור החברה או העסק שלך , תצטרך לבחון את הכישורים שלהם והאם יש להם ניסיון בתחום המסוים הזה. אם אתה אדם שמחפש עורך דין המתמחה בדיני עבודה, תצטרך לבדוק באילו תיקים הם זכו או אם יש להם כישורים או פרסים אחרים שיכולים להיות שימושיים עבור המקרה שלך.

דיני עבודה ודיני עבודה תמיד היו מסובכים, אבל השינויים הפוליטיים האחרונים יצרו הרבה בלבול אצל המעסיקים. יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון בכל הנוגע לניהול עובדים. מאמר זה יספק לך ידע בסיסי על דיני עבודה כדי לעזור לך לנווט בנוף המשפטי. סוגיות משפטיות רבות יכולות להשפיע על יכולתו של מעסיק להעסיק, לפטר או להטיל משמעת עובד. לדוגמה, אפליה על רקע גזעי, הטרדה מינית ואפליה עם מוגבלות הם כולם בלתי חוקיים במקום העבודה ועלולים להוביל לאחריות אם הם מתרחשים בעסק שלך.

You may also like...