התקשרו עוד היום
shutterstock_543708184
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

תאונת מוות – המשאית נבלמה מטרים ספורים מתחנת הדלק

סיפורו של אלברט מלכה

את אותו היום לא ישכח אלברט מלכה לעולם. כשהוא מתאר את הנס העצום שקרה לו, הוא משתנק מדמעות. הוא נהג משאית ותיק, ובכל יום הוא הוא גומע מאות קילומטרים. הוא מכיר את כבישי הדרום בעל פה, וכבר היה בטוח כי שום דבר לא יכול להפתיע אותו.

הוא יצא מקרית גת לכיוון מסמיע, כביש סואן ועמוס ברכבים, אך עם שלושה נתיבים לכל כיוון. איזו הפתעה כבר יכולה להיות בכביש בטוח שכזה?

סמוך לצומת רעים, כמאה מטרים לפני הצומת המרומזרת, ניצבת תחנת דלק. רכב שבא להיכנס לתחנת הדלק, סטה מהנתיב הימני לכיוון הנתיב המוביל לתחנת הדלק. אלברט ראה אותו, והמשיך בנסיעה שגרתית על הנתיב הימני. אך נהג המכונית, שהתחרט והחל לשוב על עקבותיו, לא שם לב למשאית המגיחה, וסטה בחדות שמאלה. היישר לזרועותיה של המשאית…

החלטה גורלית

זה הרגע שבו היה צריך אלברט, נהג המשאית המנוסה, לקבל החלטה גורלית. הוא סטה במהירות שמאלה, בכדי שלא להתנגש במכונית. התנגשות כזו, הייתה עולה בחייו של נהג המכונית. בעקבות הסטיה, איבד אלברט את השליטה על הרכב. המשאית הענקית החלה לזגזג על הכביש, כשכל ניסיונותיו של הנהג להשתלט עליה, לא צלחו. המשאית דהרה לכיוון תחנת הדלק, מרחק כ200 מטרים, ונבלמה בדשא של התחנה.

מה בלם את המכונית? לאלברט אין מושג. רק כאשר נעצרה המשאית, היה לו הזמן לאלברט להבין כמה ניסים אירעו עמו בשניות ספורות. ראשית, עצם העובדה שלא פגע במכונית שסטתה לכיוונו. בהמשך, כשהמשאית זגזגה על הכביש הסואן, בדיוק באותם רגעים שלושת הנתיבים היו פנויים וריקים. ובהמשך, בלימתה של המשאית בלא כל היגיון מטרים ספורים ממשאבות הדלק.

אין הסבר הגיוני

בוחני התנועה שבאו למקום, לא הצליחו להבין כיצד המשאית האימתנית נבלמה מעצמה. “אין לזה הסבר הגיוני” הם אמרו שוב ושוב. אך לאלברט יש הסבר. בכל אותו הזמן שהמשאית זגזגה על הכביש, מאיימת להתהפך בכל רגע, הוא הרגיש שמישהו מלמעלה שומר עליו מכל משמר.

לאלברט יש שמירה מיוחדת. כבר למעלה מחמש שנים שהוא מחובר בקשר בלתי ינותק לרבי שמעון בר יוחאי. לא מזמן אף קיבל לידיו את “האילן הקדוש”, אותו הוא נושא עמו לכל מקום.

בזכות רבי שמעון בר יוחאי—

אלברט בטוח שללא השמירה וההגנה של רבי שמעון בר יוחאי, זה היה נגמר אחרת לגמרי. באותם השניות של האירוע, הוא כבר ראה את המוות מול עיניו, וכבר דמיין במוחו את תאונת השרשרת הנוראית. אך רבי שמעון בר יוחאי שמר והגן עליו ברגעים הקשים ביותר.

ומה קרה למשאית? כלום. הפח נשבר – ואנחנו נמלטנו…

ויש לו מסר לכל הנהגים באשר הם: “קחו עמכם לכל מקום שאתם נוסעים את השמירה של רשב”י הקדוש, כי ברגע האמת, רק הוא יציל אתכם מאסון”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן