התקשרו עוד היום
shutterstock_1027601650
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

שמירה והגנה בזכות רשב”י

טרור ברעננה – התעלומה: מה גרם למחבל להפסיק לדקור???

“המחבל התנפל עלי… ידעתי שאלו הרגעים האחרונים שלי בחיים… הרגשתי כל דקירה ודקירה…. אך לפתע המחבל נעצר…

סיפורה הבלתי יאומן של אילנה אברג’ל מרעננה, שנדקרה בפיגוע הדקירה המחריד ברעננה

את אותה השבת, אילנה אברג’ל, לא תשכח לעולם. היא תושבת רעננה כבר שנים ארוכות, ואוהבת את העיר השלווה והרגועה שבה חיה. כשהחל גל הטרור הנוכחי, היא לא האמינה כי המחבלים הרצחניים יגיעו גם לרעננה.

אך הטרור לא פסח על העיר. היה זה בשבת אחה”צ. שקט ושלווה שבתיים שררו מסביב, ושום דבר לא הכין את אילנה למה שיקרה בהמשך. אילנה שהתה באותו הזמן בבית הכנסת השכונתי, והכינה את הסעודה השלישית עבור מתפללי בית הכנסת. לפתע היא שומעת קול רעש מחוץ לעזרת הנשים. קריאות לעזרה וצעקות רמות. היא הבינה כי משהו מתרחש בחוץ, אך לא הבינה מה. היא יוצאת החוצה בכדי לראות את מקור הרעש, כשהיא אינה מדמיינת לאיזו סיטואציה אימתנית היא מביאה את עצמה.

המחבל עמד מספר מטרים ממנה

היא פתחה את דלת עזרת הנשים, ומולה, מספר מטרים בלבד ממנה, עמד לו המחבל עם סכין נוטפת דם בידו, ומבט של רצח בעיניו. האינסטינקט הטבעי שלה אמר לה לברוח מהמקום, אך לא היה לה לאן. בעודה מחשבת את צעדיה, התקרב לעברה המחבל, והחל לדקור אותה באכזריות. דקירה ביד, דקירה בכתף, ואילנה הייתה בטוחה כי אלו רגעיה האחרונים. מהדקירה היא התהפכה, והתעלפה.

את מה שקרה שניות לאחר מכן, היא קראה אחר כך בעיתונות. “מחבל דקר בצהריי יום השבת ארבעה בני אדם ברחוב אנילביץ’ ברעננה ונלכד בידי כוחות הביטחון בחצר בית ברחוב רמח”ל הסמוך. גבר כבן 40 נפצע בינוני מדקירות בבטנו ושלוש נשים נפצעו קל.

עדי ראייה מספרים שהמחבל שנלכד ניסה להיכנס לבית כנסת בגן העלייה, שנמצא 300 מטרים מהמקום שבו הוא נתפס. לדברי עדי ראייה המחבל דקר את קורבנותיו ברחוב אנילביץ’ ואז נמלט לרחוב רמח”ל הסמוך. תושבים החלו לרדוף אחריו והוא נמלט למרחק של כ-300 מטרים. לפי אחד מעדי הראייה הוא ניסה להיכנס לבית, שם תקף אותו כלב”.

לחוקרי האירוע אין הסבר הגיוני…

רק כשקראה את הכתבה הזו, הבינה איזה נס ארע עמה. המחבל החל לדקור אותה, ולפתע, ללא שום הסבר הגיוני, במקום להמשיך דקירותיו, תפס את הרגליים וברח מהמקום. אילו לא היה עושה זאת, הסיפור היה מסתיים באופן טראגי.

אז מה גרם למחבל לברוח? לכוחות הביטחון שחקרו את האירוע אין מושג. הם לא מבינים מה גרם למחבל לברוח לפתע פתאום, אך אילנה יודעת גם יודעת. כבר שנים רבות שהיא מחוברת למשפחה של רשב”י. בכל עת שהיא צריכה ישועה או בקשה, היא מתקשרת למוקד הישועות של הישיבה, והמקובלים מתפללים עבורה. היא מרגישה קשר עז עם הצדיק, וכל העת היא יודעת שיש עליה ועל משפחתה שמירה והגנה.

יש לי הגנה אישית מהצדיק

באותם הרגעים שהיא הייתה חשופה אל מול סכינו הרצחני של המחבל, היא הרגישה שיש מי ששומר עליה. רבי שמעון בר יוחאי מגן עליה באופן אישי.

אילנה מספרת, שהיא נושאת עמה את “האילן הקדוש” לכל מקום ומקום שאליו היא הולכת, והיא בטוחה שהתרומה שלה לרבי שמעון בר יוחאי, העניקה לה את חייה במתנה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן