התקשרו עוד היום
ישיבת אור הרשב”י
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

פיגוע דריסה בשומרון

פיגוע דריסה בשומרון

“הרופאים לא נתנו לעומר סיכוי”
סיפורה של רבקה אפל, שנכדה נפצע אנוש בפיגוע בשילה

הדיווחים שהגיעו מהשטח, על פיגוע דריסה בסמוך לשילה, הקפיץ באחת את רבקה אפל. נכדה, עומר, שירת באותה התקופה באזור.

הייתה זו תקופה קצרה לאחר הפיגוע בדומא, והיה פחד גדול מפיגועי נקם. המצב הביטחוני הפך ליותר ויותר רגיש, והכוננות הייתה גבוהה. בדיוק אז, עומר, שהיה בקורס סמלים בכירים, הוקפץ לגזרת שומרון באזור שילה למשימת תצפית.

עומר נפצע אנוש

הם היו שלושה חיילים, בשעה שצעדו בשולי הכביש בסמוך למוצב. מחבל חלף עם רכבו בכביש הסמוך, וכשראה את החיילים מתהלכים בצד הדרך, הוא עשה פרסה והתנגש בהם בעוצמה. שניים מחבריו של עומר נפצעו קשה, ואילו הוא נפצע באורח אנוש. פינו אותו במהירות במסוק לבית החולים הדסה עין כרם, כשהדיווחים על פציעתו הקשה מתחילים אט אט להגיע לבני המשפחה.

כשסבתו, רבקה אפל, שמעה על האירוע, היא הרגישה שרק לה יש את הכוח לפעול עבור נכדה. כבר שנים שהיא מחוברת למשפחת הרשב”י. היא מכירה את מספר הטלפון של המוקד בעל פה, ולא אחת היא מתקשרת אל המקובלים ומבקשת כי יעתירו עבור משפחתה. יש לה פינה חמה בלב לישיבת “אור הרשב”י”. היא יודעת מה כוחם של המקובלים, כמה משקיעים עבור עם ישראל, וכיצד מתפללים שם עבור כל שם ושם. בכל פעם שהיא תורמת לרבי שמעון בר יוחאי, היא יודעת שהצדקה שלה הולכת להחזקת המקובלים, ועל ידי כך היא רואה ניסים ונפלאות.

בשעה שעומר הובהל לחדר הניתוח, היא התקשרה למוקד ומסרה את שמו. “המצב קשה מאוד” היא אמרה למקובלים. ואכן, במשך שלושה שבועות שכב עומר בבית החולים, כשהרופאים כל העת אומרים לבני המשפחה, לאמו, לאביו ולקרובים כי בדרך הטבע אין סיכוי שהילד יחלים מהפציעה הקשה.

הצדיקים מתפללים עבורו

אבל הסבתא לא איבדה תקווה. היא עשתה הכל בכדי לנסוך אופטימיות בקרב בני המשפחה. “הצדיקים מתפללים עבורו” אמרה שוב ושוב. הסבתא התקשרה לישיבת המקובלים וזעקה בבכי “הצילו את עומר שלי”. המקובלים הצדיקים קיבלו על עצמם קבלות למען עומר, וקרעו את שערי השמים עבורו. במשך שלושה שבועות הרופאים לא נתנו כל סיכוי. אמו של עומר, כלתו של רבקה, הייתה אופטימית אף היא. “אם מתפללים עלינו אצל הצדיק רבי שמעון בר יוחאי, אנחנו עוד נראה נס” היא אמר לכל מי שהסכים לשמוע. הגברים במשפחה, כבר החלו להתכונן ליום שאחרי…

עומר חזר לחיים

רק בשבוע הרביעי חל לפתע מפנה. בניסים שאין לתאר עומר החל להתאושש. הוא התעורר וחזר לתקשר עם הסביבה, ובאופן מיידי העבירו אותו למחלקת שיקום “פגועי ראש” בתל השומר. ימים ספורים לאחר מכן כבר שחררו אותו לביתו, וכעת הוא ב”ה בבית, כשפעמיים בשבוע הוא נוסע לבית החולים, למחלקת השיקום.

הרופאים לא ידעו את נפשם. מקרים דומים הסתיימו במוות או בנכות כללית במקרה הטוב, וכאן הם עמדו משתאים לנוכח המחזה שנגלה אל מול עיניהם. ‘קרה נס’ אמרו שוב ושוב.

אך רבקה יודעת, כי ברגע שתפקידם של הרופאים מסתיים, רבי שמעון בוקע רקיעים.והמסר של רבקה לכל עם ישראל: “אני מאמינה מאוד ש”צדקה תציל ממות”. כמה תפילות ערכנו עבורו, תרמתי לישיבת המקובלים והדלקתי נר, ואני מאמינה שרק זה מה שהחזיר לנו את עומר”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן