התקשרו עוד היום
shutterstock_634005497
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

ראיון מרטיט עם עליזה גבסו, שנכדיה זכו לשמירה והגנה מיוחדת

“המזנון הענק קרס על הילדים”

ראיון מרטיט עם עליזה גבסו, שנכדיה זכו לשמירה והגנה מיוחדת

הסיפור של עליזה גבסו מגבעתיים, הוא מסוג הסיפורים שאתה חייב לשמוע אותם שוב ושוב בשביל להאמין להם. עליזה היא סבתא לנכדים, וכל יום בשעות הבוקר היא שומרת על הנכדים שלה. זוהי אחריות גדולה, ועליזה עושה את זה באהבה גדולה.

איך הכל התחיל?

בכל בוקר אני שומרת על הנכדים המתוקים שלי, והם משחקים על השטיח שליד המזנון. באותו הבוקר ישבתי על הספא והתבוננתי בילדים המשחקים, כשלפתע צדה את עיני תמונתו של רבי שמעון בר יוחאי התלויה בסלון, בתוך הקמיע שקיבלתי, בזכות החיבור שלי עם ישיבת המקובלים אור הרשב”י במירון, שבזכותה אנו רואים הרבה ישועות בבית.

לפתע הרגשתי שהמקום שבו הילדים משחקים לא מספיק טוב. כאילו ומלמעלה הכתיבו לי לקום מהספא ולהזיז אותם למקום אחר.

ומה קרה אחר כך?

הזזתי את הילדים מהשטיח שליד המזנון, וחיפשתי היכן להניח אותם. לא מצאתי מקום טוב יותר מאשר מתחת לתמונה של רבי שמעון בר יוחאי. רציתי שהקדושה שלו תשפיע עליהם.

סבתא עליזה לוקחת נשימה וממשיכה. “דקות ספורות לאחר שהזזתי אותם, אני שומעת רעש מחריש אוזניים. הייתי בטוחה שהתרחשה רעידת אדמה. רצתי מבוהלת לסלון ולא האמנתי למראה עיניי. המזנון שהיה בסלון קרס על השטיח, במקום שבו לפני דקות ספורות שיחקו הילדים. כל הזכוכיות התנפצו והמזנון התפרק לחלוטין על הרצפה.

מה עובר לך בראש באותם רגעים?

אני זוכרת רק דבר אחד מאותם רגעים.  דבר שלא ישכח מני לעולם “יש מישהו ששומר עלי מלמעלה”. תמיד הרגשתי את השמירה של רשב”י, אבל באותם רגעים זה היה חזק יותר מכל פעם. רק לחשוב מה היה קורה אילו חס וחלילה לא הייתה עוברת במוחי המחשבה להעביר את הילדים למקום אחר, זה יכול היה להיגמר אחרת לגמרי.

את מחוברת למשפחה של רשב”י?

אני רוצה לציין נקודה מדהימה. יום קודם לכן, הלכתי לסידורים, כשלפתע קיבלתי טלפון מהישיבה. על הקו הייתה מוקדנית שהזכירה לי שהוראת הקבע שלי עומדת להסתיים, ושאלה האם אהיה מעוניינת להמשיך לתמוך בישיבה. היו לי בתחילה לבטים, אך משהו עצר בעדי. לא רציתי לפספס את הזכות הגדולה להמשיך להיות חלק מהמשפחה של רשב”י, והחלטתי למרות הקשיים להתאמץ עוד, לחסוך בדברים אחרים, אך לא להפסיק את התמיכה בישיבה.

ומה המסר שלך לציבור?

זכיתי להיות מהתומכים ברשב”י הקדוש ולהיות מחוברת למשפחת הרשב”י. אני זוכה כל שנה להיות בהילולא של רבי שמעון ורואה מה שישיבת אור הרשב”י עושה בשביל הצדיק. כעת ב”ה זכיתי לראות מה הצדיק עושה עבורי… מי שלא זוכה להיות חלק מהמשפחה של רשב”י, אינו יודע מה הוא מפסיד. הצדיק שהבטיח שישמור ויגן על כל מי שמתאמץ עבורו לא מאכזב אף אחד.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן