התקשרו עוד היום
shutterstock_601865435
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

נס רפואי – הנכה שקם על רגליו

רפואה בזכות רשב”י
נס רפואי!!
הנכה שקם על רגליו
סיפורו של אייטגב טמסגן

כשאייטגב טמסגן מבאר שבע, נטל את המכתב מתיבת הדואר, הוא לא שיער בנפשו כמה גורלי עבורו יהא אותו מכתב.

לפני למעלה מחמש שנים התפרסם מכתבה המרגש של שירלי, שהייתה מעוכבת זיווג במשך כעשרים שנה, והבטיחה לרבי שמעון בר יוחאי שאם ישלח לה את זיווגה, היא תפרסם את הסיפור בכל מקום. ואכן, כחודש לאחר מכן, היא זכתה למצוא את זיווגה בדרך ניסית ומדהימה.

המכתב הגורלי
שירלי קיימה את הבטחה, כתבה את סיפורה המרגש, ושלחה את המכתב לשניה שבעיר, תוך שהיא מודה לרבי שמעון בר יוחאי על כל החסד שעשה עמה, וכן לרבני ישיבת “אור הרשב”י” על התקווה שנטעו בה כל העת, יחד עם התפילות הרבות לישועתה.

המכתב הגורלי הזה, הגיע לביתו של אייטגב. הוא הוציא את המכתב מתיבת הדואר, אך לא קרא בו. כשהוא מצא את המכתב  שוב, הוא הרגיש שכעת זה הזמן לפתוח אותו ולקרוא.

תפילה לכל הישועות
הוא קרא בהתרגשות את סיפורה של שירלי, והחליט שלא יזיק לו גם לתרום לרבי שמעון בר יוחאי. הוא התקשר לישיבת המקובלים, והתחבר למשפחה של רשב”י. המוקדנית שאלה אותו “איזו בקשה אתה רוצה שהמקובלים יבקשו עבורך כל יום בחצות”. אייטגב התלבט ולבסוף אמר: “תתפללו עליי לכל הישועות”.

אך אצל רבי שמעון אין מקרה. חודש בלבד לאחר שהתחבר למשפחה, הוא החל להרגיש מכאובים בגופו. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוחלט לאשפזו למשך זמן. הוא סבל ברגליו, ואף היה חשש שהוא לא יוכל ללכת כל חייו. למעלה מחודש הוא היה מאושפז, כשכל העת מקובלי הישיבה ממשיכים להתפלל עליו “לכל הישועות”.

הרופאים קבעו: “לא תוכל ללכת שוב”
בינתיים מצבו הלך והדרדר, עד שלא יכול היה לקום מהמטה אפילו לכסא גלגלים. הרופא שבדק אותו אמר לו “רוב הסיכויים שלא תוכל ללכת שוב”.

כשאייטגב שמע את הבשורה מהרופא, הוא החל להבין מדוע התגלגל לידו המכתב. זה הרגע שבו הבין, כי למרות מה שאומר הרופא, יש עליו שמירה מיוחדת. רבי שמעון מתפלל עליו. רבי שמעון הקדים רפואה למכה.

רבי שמעון מוליך אותי…
ואכן, לא יאומן כי יסופר. למרות תחזיותיהם הקודרות של הרופאים, אייטגב נעמד על רגליו. הוא אמנם נעזר בהליכון, אך הוא יודע כל העת כי לא רגליו מוליכות אותו ואף לא ההליכון. מי שמוליך אותו כל רגע ורגע הוא רבי שמעון בר יוחאי.

בזכות הנס הפלאי הזה, הוא זכה לחזור בתשובה שלימה, והוא אף חישב ש”אתיופיה” בגימטריא “רשב”י”. ויש לו מסר לעם ישראל כולו: “אחיי היקרים. גם אני שהייתי רחוק מאמונה, ולא הכרתי כלל את כוחו של רשב”י הקדוש זכיתי ממנו לנס על טבעי – הצטרפו גם אתם למשפחת אור הרשב”י ותראו ישועות. כי הצדיק מקדים רפואה למכה, ובכוחו להביא ישועה לכל אדם ואדם”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן