התקשרו עוד היום
shutterstock_1121637890
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

ניסי רפואה מעל גדר הטבע

מחלות קשות, מקרי שיתוק, הקרנות, ייסורי נפש, וחוליים רעים וקשים….

מקובלי ישיבת אור הרשב”י, בתיקון האר”י הקדוש בבתי החולים:

ניסי רפואה מעל גדר הטבע!

לראשונה בהיסטוריה: לבקשת משפחות החולים המתייסרים בייסורים קשים, יצאו מקובלי הישיבה ממירון, ושמו פעמיהם בימי השובבי”ם לבתי החולים, לעריכת התיקון הנדיר: “מעמד פיטום הקטורת” * חולים רבים ובני משפחותיהם, השתתפו במעמד המיוחד, והתפללו יחד עם המקובלים להחלמת החולים * ראש ישיבת המקובלים רבי יעקב הכהן: “אנו בטוחים כי כל מי שהשתתף עמנו במעמד ההיסטורי – לא ידע רע!” * מקובלי ישיבת “אור הרשב”י” למען עם ישראל וישועתו – תיעוד מיוחד!

הידיעה אודות נסיעתם הצפויה של מקובלי ישיבת אור הרשב”י, לבתי החולים בדרום, הרעישה את החולים במחלקות הקשות ואת בני משפחותיהם. זה זמן רב, שרבני הישיבה מקבלים פניות רבות מחולים המתייסרים במיטת חוליים, לעשות משהו חזק ביותר עבור הישועה שלהם.

כוחו של רשב”י הקדוש ובמיוחד ללומדי תורתו, השוקדים על תורת הזוהר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי, מפורסם בעולם כולו. בכל יום מגיעות מאות פניות לישיבת המקובלים, מאנשים הזועקים ומתחננים לישועה.

צרכי עמך מרובים. המצב אינו פשוט כלל וכלל, ובכל יום מתווספים למעגל הצער והכאב, עוד ועוד אנשים. משפחות שלפתע חייהם נעצרו. אנשים שהעולם חרב עליהם. בבתי החולים ברחבי הארץ, מאושפזים אלפי חולים, המתייסרים במחלות קשות ונוראות, והמשחית לא מרפה.

מקובלי הישיבה, שזעקת החולים ובני משפחותיהם, מגיעה אליהם בכל יום ויום, החליטו בעצה אחת כי חייבים לעשות משהו גדול למען ישועת החולים. אין זה סוד, כי מקובלי הישיבה עוסקים בכל יום בתיקונים ותפילות עבור עם ישראל וישועתו. אם זה במעמד תיקון חצות, במעמד הדלקת הנר, בתיקונים המיוחדים ובהקפות שמרעישות את העולם. הכל הכל בכדי להחיש את הישועה למען החולים.

מקובלי הישיבה ישבו וטכסו עצה, והחליטו כי לא עת לחשות היא, הגיעה השעה לצאת ולערוך דווקא בבתי החולים את התיקונים הגדולים והנשגבים.

השמועה אודות החלטתם של המקובלים, הרעישה עולמות. מאות פניות מחולים הגיעו לישיבה, ורבים הם אלו שהתחננו שגם עבורם יערכו את התיקון המיוחד.

בבוקר יום התיקון, בשעת עלות השחר, התכנסו המקובלים בהיכל הישיבה, והחלו את מעמד התיקון. היה ניתן לראות את גודל האחריות שחשים המקובלים. הדמעות בהיכל הרקיעו שחקים. המקובלים הקדושים קרעו את שערי השמיים, כשהם עטורים בתפילין ועטופים בטליתות.

בעלות השחר, טרם צאתם לבתי החולים, דיבר ראש הישיבה רבי יעקב הכהן בפני המקובלים: “דעו לכם, כי אחריות גדולה רובצת על כתפנו. אנו יוצאים היום לשליחות קודש, כאן מהיכלא קדישא מירון, בכדי להביא מזור וישועה לחולים רבים המתייסרים במיטת חוליים. מה שגרם לכולנו לצאת לבתי החולים, הם אותם חולים סופניים, שהגיעו בשבועות האחרונים להיפרד מעמנו, כי הרופאים כבר התייאשו מהם. ואנחנו צריכים לשאול את עצמנו, אולי היינו יכולים לעשות יותר למענם???”

וייגע כל הקהל בבכי—

ביום האחרון של ימי שובבי”ם שהוא היום המסוגל ביותר, יצאו המקובלים לדרכםתחושת האחריות הייתה ניכרת על פניהם. בעצה אחת, החליטו המקובלים לערוך את התיקון הקדוש והנורא מהאר”י הקדוש, הידוע בשם “פיטום הקטורת”, שהוא ידוע ומסוגל במשך דורות, להביא מזור ומרפא לחולים.

את מעמד התפילה החלו המקובלים בבית החולים “סורוקה” בבאר שבע. במשך זמן רב אמרו המקובלים בכוונות קודש את ‘פיטום הקטורת’, עליו כותב רבינו האר”י הקדוש “סימן זה נמסר בידינו שבכל מקום שאומרים בכוונה וברצון הלב מעשה הקטורת אינו שולט המוות במקום ההוא ולא ינזק גזירה עומדת לפני הקדוש ברוך הוא שכל הקורא בכל יום פרשת הקטורת ינצל מכל הדברים הרעים ומהרהור רע ומדין רע ומוות ולא יינזק כל היום ההוא”. המעמד היה קורע לבבות. לא היה איש בקהל שלא מירר בבכי. במשך שעה ארוכה עמדו המקובלים, בצוותא חדא עם חולים במחלות קשות, שהובאו למקום על ידי אחיות מסורות, ואמרו יחד את הנוסח.

המקובלים ערכו סדר הקפות ותקיעות שופר, שקול התקיעות מתערב עם קולות  הבכי שבקעו מכל עבר. כולם כולם בכו בבכיות ותחנונים לישועתם. לאחר מכן, חילקו המקובלים לחולים את “סדר פיטום הקטורת” וביקשו מהחולים לומר אותו בכוונה בכל יום ויום. המקובלים הביאו עמם אלפי מגילות קלף, שעליהם רשום הנוסח המלא של התפילה, והסתובבו במשך שעה ארוכה בכל המחלקות, וחילקו אותם לחולים, שיאמרו את התפילה מתוך בכי והתעוררות עצומה.

משם נסעו המקובלים לבית החולים “ברזילי” באשקלון. גם שם חזר על עצמו המחזה המופלא. המקובלים ערכו הקפות מתוך קדושה עצומה וכוונות קודש טהורות, כאשר חולים רבים מבקשים לעצמם את הקמיע הקדוש של הרשב”י ואת פיטום הקטורת.

ימים ספורים לאחר מעמדי התפילה, כבר החלו להגיע לישיבת המקובלים, טלפונים מחולים שזכו להשתתף במעמד, שסיפרו על שיפור במצבם. האחד סיפר כי הבדיקות התגלו תקינות, והשני סיפר שהחליטו להעבירו למחלקה שיקומית. חולה אחד, במצב קשה מאוד, אמר שכבר למחרת המעמד, הרופא שבדק אותו לא האמין למראה עיניו— ועוד כהנה וכהנה סיפורים, שהמקובלים ביקשו להצניעם בבחינת “הברכה שורה בדבר הסמוי מן העין”.

בסיום מעמדי התפילה, אמר ראש הישיבה רבי יעקב הכהן: “כוח התפילה ומעמד “פיטום הקטורת” הידוע מתורת האר”י, בוודאי יפעל את פעולתו וישפיע שפע של ישועה על חולי עמך בית ישראל. אנו בטוחים בכוחו של רבי שמעון בר יוחאי, ובכוח האר”י הקדוש וכל גדולי המקובלים, כי כל מי שהשתתף עמנו במעמד ההיסטורי – לא ידע רע!”

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן