התקשרו עוד היום
אור הרשב
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

ניסים עצומים בכוח הרשב”י

אוסף סיפורים מאת מזל בן אדיבה ממושב ‘אורה’, נסים עצומים אותם זכתה לראות במו עיניה בזכות שהתחברה למשפחה של רשב”י

את כוח הניסים והישועות של רבי שמעון בר יוחאי, מכירה מזל בן אדיבה היטיב. היא זכתה לראות בעיניה, פעם אחר פעם, ניסים וישועות מעל לדרך הטבע. בכדי להודות לרשב”י, היא החליטה לחשוף את סיפורי הניסים שלה לעם ישראל.

מזל מחוברת לרבי שמעון בר יוחאי כבר שנים רבות. היא משמשת כ”אם-בית” במוסד לנערות בסיכון, ובכל פעם שהיא נתקלת בקושי או בעיה, היא מתקשרת לישיבת המקובלים ומבקשת לערוך עבורה תפילה. היא מכירה חברות רבות, שנקלעו לקשיים, וזכו לישועה בזכות שהתחברו לרבי שמעון בר יוחאי.

הנס הראשון

לפני כעשר שנים, זכתה מזל לראות את הנס הראשון בזכות רבי שמעון בר יוחאי. בעלה אובחן עם שחמת הכבד, והרופאים הודיעו להם כי ללא השתלת כבד, אין לו סיכוי להישאר בחיים. הבשורה הייתה קשה מאוד, גם פניהם של הרופאים לא היו מבשרות טוב.

אך מזל לא וויתרה, והחליטה לרתום את המקובלים הקדושים למען הישועה של בעלה. היא התקשרה לישיבה, וביקשה שיתפללו עבורו 40 יום ו-40 לילה ברציפות. במשך כל הימים הללו, בהם עמדו המקובלים בתפילה עבור בעלה. ברגעים הקשים ביותר הייתה היא מתקשרת לישיבה, בכדי לקבל חיזוק, תמיכה ותקווה.

וב”ה התפילה אצל רבי שמעון בר יוחאי פעלה את פעולתה. 10 שנים זכה בעלה לחיות בזכות תפילות המקובלים, והיה אומר בכל הזדמנות, כי אשתו הצילה את חייו. אך מזל ידעה כי היא בורג קטן בסיפור, וכי את התודה האמיתית חייב בעלה לרבי שמעון בר יוחאי ולשליחיו בישיבת המקובלים.

הנס השני

משהגיע בנה אלי לגיל 34, מזל הרגישה שהיא כבר אינה מסוגלת לחכות. כל כך רצתה לראות את בנה, מחמד עיניה, זוכה להתחתן ולהקים בית בישראל. כ”כ ייחלה לראות אותו שמח ומאושר. כמה תפילות התפללה. כמה דמעות הזילה מעיניה, עד אשר זכתה שמקובלי הישיבה יערכו תיקון מיוחד עבור בנה.

לא עברה תקופה ארוכה מהיום שבו ערכו המקובלים את התיקון עבור בנה, ואלי שלה זכה להכיר את בחירת לבו ולהינשא, ורק היא יודעת למי הוא חייב את חייו.

נס ועוד נס…

כפי שאמרנו, שרשרת הניסים של מזל בלתי פוסקת, וניתן להקדיש מגזין שלהם, רק בעבור הניסים שלה.

אך אי אפשר בלא הנס, שאותו היא מגדירה כ”הגדול מכולם”. לבתה גילו ל”ע את סרטן השד, והרופאים היו מודאגים מאוד. בזכות התפילות בתה לא נזקקה לשום טיפול כימי, הקרנות או כדורים, ולאחר הניתוח שעבר ב”ה בהצלחה, היא הייתה נקיה לגמרי מהסרטן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן