התקשרו עוד היום
shutterstock_371753206
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

מת באמצע הרחוב…

סיפורו של מאור חי מחיפה

למאור חי, תושב חיפה, אין מושג מה הביא אותו בערבו של יום לקברו של רבי שמעון בר יוחאי. לפני כשמונה שנים, בשנת 2008, הוא יצא מרמת הגולן לכיוון ביתו שבחיפה. בעיקולי הדרך הוא חש לפתע בהזיה. “בת קול” לחשה לו שהוא צריך לעלות למירון. וכשההד לא הרפה, הוא הבין שאין לו מנוס, אלא לסוב על עקבותיו ולעלות מירונה.

את מירון הוא פגש קודם לכן, פעם אחת בחייו. הוא זכה להתחבר לצדיק רבי שמעון בר יוחאי, אך פיזית בישיבה במירון, הוא היה רק פעם אחת. וכעת, הוא עולה שוב. נוסע בעקבות בת הקול, בלי שיש לו מושג מדוע ולמה.

מת באמצע הרחוב

אחרי שבועיים הכל התברר— מאור חי נמצא במוות קליני ברחובה של עיר, בשכונת נווה שאנן, לאחר שעבר דום לב. עוברים ושבים שמצאו אותו בלא דופק, הזעיקו את מגן דוד אדום. במשך קרוב לשעה ניסו הפרמדיקים לייצב את הדופק שלו, אך לשווא. הוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, כשהרופאים לא נותנים לו סיכוי לצאת מכך בחיים.

מאור חי היה שקוע בתרדמת מספר ימים. הוא אינו זוכר דבר מאותם הרגעים, אך ממה שסיפרו לו בני משפחתו, הוא יודע כי הם כבר נקראו לחדרו להיפרד ממנו.

אתה יכול לשוב לספורט

אך אז החל המהפך. יום למחרת שהרופאה הקרדיולוגית קראה לבני המשפחה, לבוא ולהיפרד, התעורר מאור חי במפתיע. השיקום היה למעלה מדרך הטבע. בתוך מספר ימים הוא חזר לעצמו, והוא שוחרר ממחלקת טיפול נמרץ. “אתה יכול לשוב לספורט” אמרו לו הרופאים.

ומאור חי יודע, כי לא לחינם הוא עלה לרבי שמעון בר יוחאי באותו הערב. רשב”י הקדים רפואה למכה, וקרא לו לבוא להתפלל אצלו, בטרם יידום לבו.

אך בכך לא תמו הניסים שאירעו עמו. לפני כשנתיים, בעודו שוהה בביתו, הוא הרגיש שוב סחרחורת. הוא צנח על המיטה באפיסת כוחות, לא מבין מה קורה עמו. לפתע נפל לו האסימון, שהלב הכה שנית.

הוא הספיק להזמין טיפול נמרץ, ופונה לבית החולים במצב קשה. ושוב החלה תקופת אשפוז בבית החולים, במהלכה אף השתילו לו לב.

ספר רפואי משל עצמו

ושוב לא נתנו הרופאים סיכוי. אך למאור חי יש ספר רפואי משל עצמו. מאור חי מחובר לרבי שמעון בר יוחאי, וכל תחזיותיהם של הרופאים אינם שווים כמו תפילה אחת אצל רבי שמעון. תפילה שבוקעת רקיעים ומשפיעה ניסים ונפלאות מעל לדרך הטבע.

אך סיפורו של מאור חי לא מסתיים בכך. לפני מספר חודשים, הוא שוב נקלע למצב של דום לב. כאבים בחזה, דופק מהיר, והוא הובהל שוב פעם למיון. במהלך הבדיקות בחדר המיון, אחד הרופאים עשה טעות שהייתה יכולה לעלות לו בחיים. היה זה רופא מתלמד, שהזריק לו בטעות חומר שהיה אסור להזריק. המרחק בין חיים למוות באותם רגעים היה ממש קצר.

גם את זאת מאור חי לא זוכר. התמונה הראשונה שהוא זוכר, כאשר שב לעצמו, זה רופא רכון על מיטתו ואומר לו: “אתה יודע מי אני?” מאור חי הסתכל סביבו, בכדי להבין היכן הוא נמצא. “אתה היית מורדם במשך מספר ימים, לאחר שחטפת דום לב. אני הרופא שהעיר אותך”.

הרופא הקרדיולוג הזדמן “במקרה” לחדר המיון

ומה מסתבר? שבניסים גלויים אותו רופא, מומחה קרדיולוג, הזדמן לחדר המיון באותם רגעים שהרופא המתלמד הזריק את החומר האסור. אילולא שהה שם הרדיולוג, מאור חי לא היה עמנו היום.

מי שמתבונן על התיק הרפואי של מאור חי, לא מאמין שהוא עדיין בין החיים. אך לרשב”י יש דרכים משלו להשיב טובה לאלו שעושים עבורו. רק לאחרונה, בעקבות הקשר האיתן שיש למאור עם הישיבה, הוא החליט לתרום את “חדר המשיח” לבניין הרשב”י ההולך ונבנה בימים אלו. בנוסף, יש לו קשר אישי עם ראש הישיבה. בכל פעם שהוא עולה למירון, הוא יושב לשיחה עם ראש הישיבה, הנוסכת בו כוחות רבים, ונותנת לו עידוד ותמיכה.

אז איך יתכן שאדם שורד שלושה התקפי לב, וחוזר לחיים? לרבי שמעון בר יוחאי פתרונים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן