התקשרו עוד היום
shutterstock_625189748
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

מצער וכאב לחתונה מרגשת

סיפורה של אורלי מימון

אין בעולם כלים לבטא תחושות של רווקה מבוגרת, המגיעה לגיל משמעותי, אך חייה כאילו ונעצרו. אורלי מימון לא זכתה עד גיל 43 להכיר את הזיווג האמיתי שלה.

את ים הדמעות ששפכה אורלי, לא ניתן להעלות על הכתב. סידור התפילה שלה היה ספוג בדמעות של שנים. כל הזמן הייתה מתחננת ומבקשת שיעשה עמה נס, וגם היא תזכה להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם.

חברותיה שעשו עמה כברת דרך בגיל הנעורים, כבר היו אמהות לילדים. הן היו נפגשות בהזדמנויות שונות, אך מבחינתה של אורלי, החיים נעצרו.

החוברת הגורלית
התפנית הראשונה בסיפורה של אורלי, היה כאשר התגלגל לידיה חוברת “מגזין הניסים” של המשפחה של רשב”י, לפני 3 שנים. את החוברת היא מצאה בתיבת הדואר שלה, וקול פנימי קרא לה לקרוא אותה עד תומה. במשך כל חג הפסח, ישבה אורלי בביתה וקראה את החוברת בשקיקה. סיפור אחר סיפור. נס אחר נס. אנשים שהיו במצבים קשים, בעיות בפרנסה, בשלום בית, בזיווג ובזרע של קיימא. אנשים כמוה שהתמודדו עם בעיות קשות מנשוא, ובשלב מסוים זכו להתחבר לצדיק. מני אז, חייהם השתנו.

היא לא היססה

כבר במהלך חג הפסח, קיבלה אורלי את ההחלטה להתחבר לרבי שמעון בר יוחאי. וזאת לא הייתה החלטה קלה. אך בכדי שלא לחזור בה, היא התקשרה לישיבה כבר בצאת החג, והתחברה לצדיק. המוקדנית הבטיחה לה להעביר את השמות לרבנים, והם יתפללו עבורה בכל יום אצל הצדיק.

השדכן הפלאי…

עברה תקופה. יום אחד היא מקבלת טלפון מידיד שכבר זמן רב לא הייתה בקשר עמו: “יש לי חבר, עודד שמו, שמתאים לך אחד על אחד”. למה נזכר בה הידיד??? גם הוא לא יודע להסביר

אורלי נפגשה עם עודד, ואכן, התאמה יוצאת מן הכלל. השדכן הפלאי היה השליח של רבי שמעון בר יוחאי להביא לה את הזיווג שלה.

הצעת הנישואין מול המדורה

שנה שלימה של היכרות חלפה, ויום ל”ג בעומר הגיעה. היא כה מחוברת לצדיק, עד שאין ל”ג בעומר שהיא מוותר על הדלקת מדורה לכבוד רבי שמעון בר יוחאי.

ומול המדורה שהודלקה לכבוד הצדיק, הגיעה גם הצעת הנישואין המרגשת. כששמעה אורלי את עודד שואל אותה “התנשאי לי?” היא חשבה שהיא הוזה. היא לא האמינה למשמע אוזנה. היא, אורלי, שכבר התייאשה מהכל, שחייה נעצרו, עומדת להתחתן???

תקופה קצרה לאחר מכן התקיימה חתונה גדולה ומרגשת. כל חברותיה מכל הזמנים באו להשתתף עמה בשמחה הגדולה, ולהודות לרבי שמעון בר יוחאי על הישועה המפתיע.

את ברכת החתונה עשה הרב המקדש על יין הזיווגים שקיבלו מהצדיק, כשהקמיע הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי נמצא עמה כל העת.

שם, תחת החופה, בתוך ים הדמעות מההתרגשות  הגדולה, הודתה אורלי לרבי שמעון בר יוחאי על שהביאה עד הלום, ולרבני ישיבת המקובלים, שהשתתפו אף הם בשמחה, על התפילות בכל יום אצל הצדיק, עד לישועה.

לשמיעת הסיפור ממקור ראשון

אורלי מימון

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן