התקשרו עוד היום
shutterstock_1027627666
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

מירון – מאז ועד היום

המקום שבו זוכים לניסים ורחמים עצומים בכל הדורות

מאז פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי, היה מקום קברו במירון מוקד עליה לרגל של כל איש ואשה מעם ישראל שהיה זקוק לישועה ורחמים. בכל הדורות היו מגיעים יהודים מכל העולם להתפלל ולבכות על המצבה של הצדיק, שהבטיח שיושיע כל אדם מישראל.

ולא תמיד הייתה הדרך קלה להגיע למירון, אך מה לא עושים בעבור הזכות המיוחדת לעלות ולהסתופף בציונו הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי? מה לא עושים בכדי לזכות לישועה ונס מכוחו של הצדיק? גם בימים בהם הדרך למירון הייתה קשה מאוד, היו יוצאות שיירות של חמורים וגמלים ונוסעות במשך חודש ימים, רק בכדי לזכות ולנשק את קברו של רבי שמעון בר יוחאי ולהתפלל בציונו הקדוש.

מקום הישועה לכל אדם בעולם

מעניין לדעת, כי לא רק יהודים היו עולים למירון! מתמונות עתיקות ומעדויות של זקני צפת הזוכרים ימים עברו במירון, השמועות על הניסים שרואים אצל רבי שמעון בר יוחאי היו מביאות למירון שיירות יוצאות דופן של ערבים ודרוזים שהיו מגיעים מרחוק כדי להתפלל ולזכות לנס וישועה מרשב”י הקדוש.

משפחת אור הרשב”י-המארחים של עם ישראל במירון!

מאז פטירתו של האר”י הקדוש, הפך מנהג העלייה למירון ביום ל”ג בעומר לנחלת עם ישראל כולו, כאשר בכל שנה ושנה עולים רבבות מעם ישראל ביום ההילולא למירון, כשזכינו אנו מקובלי ורבני אור הרשב”י בזכות התורמים הצדיקים, להיות המארחים של כל עם ישראל שמגיע למירון, בהכנסת אורחים באהלי ענק, ובהקמת מתחמים לתפילות ולימוד עבור העולים מירונה.

בימים אלו אף מוקם בית הרשב”י במירון – חזון המקובלים שבכל הדורות, שישלים את המהפכה במירון, ויסמל את הכמיהה של עם ישראל בכל הדורות להגיע לרבי שמעון בר יוחאי, לעורר רחמים עבור עם ישראל כולו.

 

הצדיק ממירון במסר אישי לבני משפחת אור הרשב”י:

המקובל רבי עובדיה חבה, מזקני מירון, שאינו עוזב את ציון הרשב”י לרגע אחד, במסר מרגש לבני משפחת אור הרשב”י

“הדור הצעיר לא יכול להבין אלו תעצומות נפש היו צריכים לפני 60 ו-70 שנה בכדי להגיע למירון. הכבישים לא היו סלולים, ומי דיבר על תחבורה. היו אנשים שהגיעו למירון אחרי דרך מפרכת ומסוכנת של חודשים ארוכים. והיו מגיעים עם החמורים. תשושים ועייפים. ומכאן המנהג של הכנסת אורחים. כי היו תכף צריכים לתת להם לאכול ולשתות.

והיו כולם עולים בהתרגשות עצומה ובהתלהבות קודש, והיו משתטחים על הארץ ומנשקים את האדמה, ואחר כך היו נכנסים למערה של רבי שמעון בר יוחאי, והיו רבים שלא היו עומדים בהתרגשות והיו מתעלפים מרוב קדושה. ובמשך כל היום היו עומדים בתפילה וזועקים לישועה אצל רבי שמעון בר יוחאי.

ב”ה אני זוכה להיות במירון כבר שנים רבות בזכות נס שקרה לי שאני זוכה להיות בחיים בזכות רבי שמעון בר יוחאי. והיום כבר יותר קל להגיע למירון. אך ההתרגשות של כל יהודי שעולה למירון ונכנס לקבר, אין לשער ואין לתאר.

ואין שמחה גדולה יותר לרשב”י ממה שהיום בונים ישיבה על קברו, שזה מה שהיה החלום של כל מי שהיה עולה למירון בכל השנים, מתי יהיה בית לרשב”י בו ילמדו את תורת הזוהר והקבלה בדביקות וללא הפרעה.

אשריי שזכיתי להיות עבד עולם לרבי שמעון בר יוחאי, ואשריכם בני משפחת אור הרשב”י שהינכם זוכים להחזיק ולקיים את ישיבת המקובלים הקדושה, ואת מצוות הכנסת האורחים העצומה לרבבות העולים מירונה”.

 

 

 

 

 

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן