התקשרו עוד היום
shutterstock_240395329
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

מירון – מאז ועד היום

המקום שבו זוכים לניסים ורחמים עצומים בכל הדורות

מאז פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי, היה מקום קברו במירון מוקד עליה לרגל של כל איש ואשה מעם ישראל שהיה זקוק לישועה ורחמים. בכל הדורות היו מגיעים יהודים מכל העולם להתפלל ולבכות על המצבה של הצדיק, שהבטיח שיושיע כל אדם מישראל.

ולא תמיד הייתה הדרך קלה להגיע למירון, אך מה לא עושים בעבור הזכות המיוחדת לעלות ולהסתופף בציונו הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי? מה לא עושים בכדי לזכות לישועה ונס מכוחו של הצדיק? גם בימים בהם הדרך למירון הייתה קשה מאוד, היו יוצאות שיירות של חמורים וגמלים ונוסעות במשך חודש ימים, רק בכדי לזכות ולנשק את קברו של רבי שמעון בר יוחאי ולהתפלל בציונו הקדוש.

מקום הישועה לכל אדם בעולם

מעניין לדעת, כי לא רק יהודים היו עולים למירון! מתמונות עתיקות ומעדויות של זקני צפת הזוכרים ימים עברו במירון, השמועות על הניסים שרואים אצל רבי שמעון בר יוחאי היו מביאות למירון שיירות יוצאות דופן של ערבים ודרוזים שהיו מגיעים מרחוק כדי להתפלל ולזכות לנס וישועה מרשב”י הקדוש.

משפחת אור הרשב”י-המארחים של עם ישראל במירון!

מאז פטירתו של האר”י הקדוש, הפך מנהג העלייה למירון ביום ל”ג בעומר לנחלת עם ישראל כולו, כאשר בכל שנה ושנה עולים רבבות מעם ישראל ביום ההילולא למירון, כשזכינו אנו מקובלי ורבני אור הרשב”י בזכות התורמים הצדיקים, להיות המארחים של כל עם ישראל שמגיע למירון, בהכנסת אורחים באהלי ענק, ובהקמת מתחמים לתפילות ולימוד עבור העולים מירונה.

בימים אלו אף מוקם בית הרשב”י במירון – חזון המקובלים שבכל הדורות, שישלים את המהפכה במירון, ויסמל את הכמיהה של עם ישראל בכל הדורות להגיע לרבי שמעון בר יוחאי, לעורר רחמים עבור עם ישראל כולו.

 

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן