התקשרו עוד היום
shutterstock_510470776
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

מייאוש ובדידות – לחתונה מרגשת

סיפורה המרגש של רותי חזן שזכתה להתחתן בזכות ‘הנר הקדוש’ של רבי שמעון בר יוחאי

עד גיל 26, חייה של רותי חזן היו נראים שלווים ושקטים. היא זכתה להכיר את בעלה הראשון, אמנם בגיל מאוחר יחסית, אך מסלול חייה לא היה שונה משל יתר חברותיה. ואז, בהיותה בגיל 26, חרב עליה עולמה. ביום בהיר אחד, ללא כל הודעה מוקדמת, היא חוותה פרידה מבעלה שעזב את הבית, והותיר אותה בודדה ושבורה.

הפרידה הזו תפסה אותה לא מוכנה בעליל. היו ניסיונות מצדה להחזיר את הקשר כבתחילה, אך הניסיונות הללו לא צלחו. וכך, מוצאת את עצמה אשה צעירה, שטרם יצאה אל החיים, בתוך מערבולת רגשות אימתנית.

מני אותו יום, החלה תקופה קשה בחייה. מה לא עשתה בכדי לנסות ולהחזיר את מסלול חייה אל דרך המלך? כמה תפילות בקשה והתחננה? כמה בכתה וייחלה להינשא בשנית עם בחיר לבה, שיכניס לה אור בחייה. אך שנה ועוד שנה חלפה, ומאומה לא קרה.

בערב פסח תשע”ד, התגלגל לידה עלון “מגזין הניסים”. חברה טובה הביאה לה את העלון, וביקשה ממנה לעיין בו. רותי לא השתכנעה כל כך מהר. היא מכירה את העלונים הללו של הניסים, ולא האמינה שגם לה יכול להתרחש נס שכזה. אך החברה לא הרפתה וממש התחננה שתעיין בעלון. תרצה תקבל, לא תרצה לא תקבל. רק שתקרא.

רותי השתכנעה. לקחה את העלון וגמעה אותו בשקיקה. עמוד ועוד עמוד. סיפור ועוד סיפור, והיא מרגישה כיצד היא מתחברת לנשמות הטהורות שמאחורי הסיפורים, והרגישה שזוהי שעת רצון גדולה עבורה.

באחד העמודים, היא קראה סיפור שנכתב בכתב יד, מבחורה שמעידה על עצמה כי היא “לא האמינה בכלום”, ומשזכתה לקבל לידיה את הנר הקדוש, חייה השתנו מן הקצה אל הקצה, וזכתה לישועה אל טבעית. בהמשך העלון היא קראה סיפור על אשה שמעידה על עצמה שחיכתה שנים רבות להיוושע בזרע של קיימא, ונפקדה בזכות הנר הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי.

היא ישבה בביתה ולא יכלה לעצור את שטף הדמעות. כל כך התרגשה מהסיפורים. כל כך הזדהתה עם המספרים. עד שהחליטה לקום ולעשות מעשה. חיש מהרה חייג לישיבת המקובלים, ובקשה לקבל את הנר הקדוש לביתה. בתוך ימים ספורים, הגיע ‘הנר הקדוש’ אל ביתה עם שליח מיוחד.

בקוצר רוח ספרה את הימים לקראת יום ל”ג בעומר, יום ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי, בו תזכה להדליק את הנר הקדוש. יחד עם הנר, קיבלה את סדר ההדלקה ואת ההוראות לישועה.

ביום ל”ג בעומר, רותי הדליקה את הנר בדחילו ורחימו, בדמעות ובבכיות, והסתגרה בחדר בו הדליקה את הנר. במשך שעות ארוכות, כל זמן שדלק הנר, לא פסקה מלבכות ולהתחנן, ולבקש במר לבה עבור הישועה שלה. באותן השעות ממש בהן עמדה והתפללה, עמדו גדולי המקובלים במירון, וערכו תיקון מיוחד לבני משפחת אור הרשב”י מעוכבי הזיווג. משסיימה את התפילה, הרגישה כי נפתח עבורה פתח לישועה.

והלא יאומן קרה—

9 שנים לאחר שבעלה הראשון עזב את הבית, זכתה רותי להכיר את דני, בחור רגיש בעל לב זהב, כפי שייחלה והתפללה. מה לא ניסתה לעשות בכל השנים הללו? והנה, חדשים ספורים בלבד לאחר הדלקת הנר הקדוש, זכתה לישועה שלה.

כיום רותי חזן נשואה באושר ועושר, ולפני מספר חודשים זכתה ללדת את בנה, שנולד גם הוא בזכות תפילות המקובלים אצל רבי שמעון בר יוחאי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן