התקשרו עוד היום
shutterstock_1053640673
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

יצאנו מהתאונה בלא שריטה

סיפורה של לילי איטח מאור יהודה – הנס הגדול

שום דבר לא הכין את לילי איטח מאור יהודה, לסיטואציה המחרידה שנקלעה אליה. היה זה יום שגרתי. היא נסעה ברכבה, כשבנה בן ה-6 יושב במושב האחורי. הנסיעה הייתה חלקה ונעימה, מוזיקה חרישית התנגנה מהרדיו, והנופים הנפלאים חלפו על פניהם.

לפתע, כמו בחלום שחור, היא שמעה בום אימתני. אוטובוס רב מימדים, נכנס בהם בעוצמה מאחור. הנהג, שככל הנראה איבד את הריכוז למספר שניות, איבד את השליטה על האוטובוס, ונכנס בעוצמה ברכב הקטן בו ישבו לילי ובנה הקטן.

כולם היו בטוחים שהגרוע מכל קרה…
מה שהיא זוכרת מאותם שניות חרדה, אלו זעקות שבר נוראיות. אנשים עצרו את רכבם והחלו להתקרב לרכב המרוסק. על פי המראות הקשים שראו, היו כולם בטוחים שהגרוע מכל קרה.
כוחות הצלה רבים זרמו לאיזור, ומגן דוד אדום, בסיוע כוחות כיבוי, החלו בפעולות החילוץ של האם ובנה.
לילי זוכרת כל רגע מרגעי הסיוט הללו. היא בדקה את עצמה שוב ושוב לוודא כי היא אכן בסדר, אך לא הייתה בטוחה כלל וכלל לגבי בנה הקטן.

הצילו את הילד!!
היא הצליחה לצאת מתא הנהג, אך הרכב מאחור היה מרוסק לחלוטין, ולא הייתה לה שום אפשרות לגשת ולראות מה שלום הילד. היא עמדה בצד הכביש כשהיא ממררת בבכי. “הצילו את הילד!” היא זעקה לכל עבר. לאחר דקות ארוכות שנדמו כנצח, הצליחו הכוחות לחלץ גם את הילד.

סביב הרכב המרוסק, עמדו כוחות ההצלה והכיבוי, שוטרים וסקרנים, ולא האמינו למראה עיניהם. איש לא חשב כי מהרכב המרוסק, שזכוכיותיו התנפצו לכל עבר על יושביו, יצא מישהו חי. “אלו מסוג התאונות שנגמרות באופן טראגי” קבעו המומחים.

אך לתדהמת כולם, לילי ובנה בן השש יצאו מהרכב, כשהם בריאים ושלימים.

רבי שמעון בר יוחאי שמר עלינו
מה ההסבר לזה? למומחי התאונות אין הסבר. אך לילי יודעת מה שמר עליהם. רבי שמעון בר יוחאי. לילי מחוברת למשפחת “אור הרשב”י” כבר שנים רבות. הקשר שלה עם הצדיק הוא חזק ואיתן, ובכל עת שמרגישה קושי, היא מתקשרת למקובלים של הישיבה, ומבקשת כי יעתירו עליה ועל ילדיה.

 מי יכול לוותר על ההגנה של רשב”י?
ויש לה מסר לכל עם ישראל: “אני זוכה לתרום לישיבת המקובלים, ואני יודעת כי אני עושה את הדבר הנכון ביותר. כי מי יכול לוותר על השמירה וההגנה של רבי שמעון בר יוחאי? האם יש חברת ביטוח טובה יותר מישיבת המקובלים??? ובשעה שאירעה התאונה הקשה ידעתי שהזכות הזו שאני תומכת בישיבה תעמוד לי ברגעים הקשים הללו – ונזכה לצאת מהתאונה בלא פגע!”

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן