התקשרו עוד היום
shutterstock_1016345416
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

זקני המקובלים במסר מיוחד לעם ישראל

“מיום שחרב בית המקדש לא נותר לנו אלא מקום קברו של רבי שמעון בר יוחאי שמביא רחמים וישועות לעם ישראל”

דוד חכם – פתח תקווה:

על ישיבת המקובלים אור הרשב”י שמעתי רבות, תמיד אמרו לי שבהיכלא קדישא של אור הרשב”י עורכים המקובלים הקדושים תיקונים ולימודי קודש מיוחדים עבור עם ישראל. תפילות בדמעות לרפואת חולים, הקפות לביטול דינים והסרת עין הרע וכישופים ממעוכבי הזיווג.

העולם המופלא והטמיר של המקובלים, סיקרן אותי מאז ומתמיד. כוחות הקבלה היכולות לשנות סדרי עולם היו תמיד לפלא בעייני והחלטתי אחת ולתמיד להגיע לישיבת המקובלים ולהבין מקרוב כיצד זה פועל.

אם גם אתם רוצים לדעת קצת יותר על עולם הקבלה, אתם מוזמנים איתי למסע מרומם ועתיר גילויים במחיצת מקובלי ישיבת “אור הרשב”י” במירון.

מרגישים באוויר את הקדושה

כבר עם כניסתי לישיבה, הרגשתי שנכנסתי למקום קדוש ומיוחד. עשרות מקובלי הישבה ישבו עטורים בתפילין ועטופים בטליתות סביב שולחן אחד והתפללו ברטט ובחרדה.

מיד  כשדרכתי על מפתן בית המדרש, תפסו את עיני  פניו הקדושות של המקובל רבי עמוס הכהן, מקובל שחזותו מוכיחה עליו כבעל דרגה עליונה, זקן לבן עוטר את פניו וכולו אומר קדושה וטהרה.

כבוד הרב מה הכוח המיוחד של התיקונים שאתם עושים כאן בישיבה עבור עם ישראל, ומדוע כל כך הרבה אנשים שאתם מתפללים עליהם זוכים לישועה?

רבי עמוס הכהן: “דע לך שאנחנו אנשים פשוטים וכל מה שאנחנו מתפללים כאן זה רק בזכותו ובכוחו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. כל התפילות והתיקונים שאנו עושים כאן זה כפי שקיבלנו ממסורת מהאר”י הקדוש ותלמידיו. אנו שמחים לראות כל העת שברוך ה’ בני משפחת אור הרשב”י זוכים לישועות, אך עם ישראל צריך לדעת שזה לא בכוחנו, אלא בכוחו של רשב”י הקדוש שהבטיח ואמר: “יכול אני לפטור כל אדם מהדין לרחמים” ובכוח זה שכולנו הולכים בהליכותיו ובהנהגותיו של רשב”י הקדוש אנו זוכים לראות ישועות.

מה הם ההליכות שרשב”י הקדוש ציווה?

רבי שמעון בר יוחאי זי”ע וממשיך דרכו בתורת הקבלה, רבינו האר”י ז”ל, ציוו שכל מי שילמד את ספרי הקבלה ילמד בתנאים מסוימים ובהנהגות עליונות ורק כך יוכל להביא ניסים וישועות לעם ישראל. חלק מההנהגות זה שיהיו הלומדים מעל גיל 40, בעלי משפחה, וקמים בכל לילה בשעת חצות לערוך את תיקון חצות, להיות ערים עד אור הבוקר, כאשר בכל לילה יש לטבול במקווה הטהרה לפני חצות ועוד הנהגות רבות שלא את כולם מותר לומר.

האם הרב אומר שכל המקובלים בישיבה עושים את כל ההנהגות הללו?

אכן כן. זכינו ב”ה להיות חלק מקבוצה עילאית של מעט המקובלים שיש כיום בדור, שיושבים כולם בצוותא חדא ומקיימים את הנהגות הקבלה מהקטן שבהם ועד הגדול. מקובלי ורבני הישיבה שאתה רואה כאן כולם פועלים לפי כל ההוראות של רשב”י הקדוש ורבינו האר”י ז”ל. ועם ישראל חייב לדעת שזה לא פשוט! אבל כולנו מחזקים האחד את השני.

ולכן כל כך הרבה אנשים זוכים לישועות דרך התפילות והתיקונים שאנו זוכים לעשות כאן בישיבת אור הרשב”י, כי כשהולכים כפי רצון הצדיק, כל התפילות והבקשות שנעשים כאן בכל לילה ובכל יום מגיעות עד לצדיק שמעלה אותם עד כסא הכבוד.

הרבה אנשים שואלים: מהו הכוח החזק שבוודאי יביא ישועה לכל אדם שזקוק לה?

רבי שמעון בר יוחאי כותב בזוהר הקודש בפרשת ויחי “הקמים ללמוד בשעת חצות הלילה גזירתם גזירה ותפילתם תפילה וכל מאי דגזור על עלמא יתקיים”. מקובלי הישיבה שלנו קמים כל לילה בחצות ועושים את תפילת הנוראה שבכוחה להושיע כל אחד! אנו מתפללים על השמות עד שהם רואים ישועות. זוהי תפילה רצופה של שנה שלימה בא אנו מתפללים על בני משפחת הרשב”י בכל לילה בשעת חצות, עד שהם נושעים, וגם אם ח”ו נגזרה גזירה רעה על האדם אנו עומדים בתפילות מיוחדות בסודות קודש עד שמשנים לאדם את הגזירה. ואכן ברוך ה’ אלפים רבים מבשרים אותנו שהם הצטרפו לתפילה הקבועה בכל לילה במשך שנה שלימה והם נושעו.

האם יש לרב מסר מיוחד לכל עם ישראל?

רבי שמעון בר יוחאי הבטיח, שבזכות ספר הזוהר, עם ישראל יצא לגאולה מהגלות. כל העיכוב בגאולת עם ישראל וכל הקשיים והאסונות הקשים זה רק בגלל שישנם כאלו שמזלזלים ולא מאמינים בכח לימוד הזוהר הקדוש. לכן חובה לחזק האחד את השני באמונה בכח התפילה והלימוד, ולהאמין בבורא עולם ששומע את תפילת עבדיו הצדיקים ובפרט מושיען של ישראל רבי שמעון בר יוחאי, ולהתחבר לצדיק שבוודאי שעי”ז תבוא הגאולה בקרוב, אמן.

אנו מוסרים את נפשנו עבור עם  ישראל

מחוזק מדבריו של המקובל רבי עמוס הכהן, התיישבתי ליד אחד המקובלים. לראשו כובע שחור וארשת רצינית עוטה את פניו. “זהו המקובל רבי דניאל דהן” אומר לי בלחש אחד הרבנים. הבנתי מיד שמדובר במקובל צדיק, שמוסר נפשו עבור עם ישראל. בתחילה לא העזתי להפריע, אך לפתע קלט הרב שאני יושב לידו. הוא לחץ את ידי לשלום. נישקתי אותה ביראת כבוד.

מה הם הכוונות אותם אתם מכוונים בתפילה ובתיקונים שאתם עושים כאן בכל יום ויום, שבגלל זה התפילה אורכת כל כך הרבה זמן?

רבי דניאל דהן: קשה מאד להסביר מה הם הכוונות, כי ישנם כל כך הרבה שזה לא על רגל אחת. אתן לך רק דוגמא, בתפילת העמידה מופיע בסידורי הקבלה המיוחדים שלנו שני עמודים של כוונות על מילה אחת. רבינו האר”י ז”ל והרש”ש הקדוש כתבו את הכוונות שצריכים לכוון, חלקם אלו סודות נשגבים וחלקים הם שמות מלאכים. כל מקובלי הישיבה מכוונים את אותם הכוונות בכל יום ויום, ולכן תפילת שחרית יכולה להתארך שעתיים ויותר.

ואם הזמן לחוץ או שאתם ממהרים?

אנחנו יודעים שאנו שלוחים של עם ישראל, ולכן גם כשאנחנו לחוצים כמו בערבי חגים ושבתות, גם בימי קור או חום ואפי’ שלג אנחנו כאן עבור עם ישראל ואנחנו מכוונים את כל הכוונות לזכות עם ישראל. רק לפני כחודש ירדו כאן במירון שלגים והיה קור ורוחות עזות. אבל בישיבה הכל התנהל כרגיל. אנשים שנכנסו לכאן לא האמינו למראה עיניהם. כשאחד האורחים שאל אותי: “מדוע אתם נמצאים כאן בכזה שלג וקור?” עניתי לו: “אתה חושב שאם יש שלג אז אנשים לא צריכים ישועות?”

ערב ראש השנה האחרון היה יום לחוץ בשבילינו, ובפרט שחשבתי מעט לנוח לפני היכנס היום הקדוש, אבל בערב יום הדין ערכנו את גזירת בית הדין והיינו בתפילות בישיבה במסירות נפש בשביל כל בני משפחת אור הרשב”י, וב”ה התעלינו מעל כל הרצונות הגשמיים שלנו בשביל שבני משפחת אור הרשב”י יזכו בקרוב לישועה שלהם ולהיכתב לשנה טובה ומתוקה.

רבי שמעון הוא מקום הרחמים היחיד שנותר לעם ישראל

לקראת סיום השיחה, מצטרף גם ראש הישיבה רבי יעקב הכהן שליט”א, שסיים את תפילתו הארוכה. מה סוד כוחו של רבי שמעון בר יוחאי? אנו שואלים. ורבי יעקב, עטור בתפילין וכל כולו אומר קדושה משיב: “מיום שחרב בית המקדש לא נותר לעם ישראל אלא מקום קברו של רבי שמעון בר יוחאי לישועה ורחמים, וכפי שידוע בספרי הקבלה שמקום קברו הוא כמזבח שמכפר על עם ישראל”.

מה נותן לכם את הכוח להיות כאן, במקום הקדוש, יום ולילה – לילה ויום בלי הפסק?

עם ישראל נמצא בגלות נוראה! עם ישראל זקוק לרחמי שמים מרובים! אנו מקבלים בכל יום מאות בקשות של אנשים מכל העולם שנבקע את הרקיעים לישועה. אם זה חולים שמתייסרים רחמנא ליצלן בייסורי איוב, אם זה מעוכבי זיווג, אנשים המצפים שנים רבות לזרע בר קיימא או אנשי עסקים שנקלעו לחובות נוראים העלולים למוטט אותם. בספרים הקדושים כתוב שהקב”ה לא נותן ניסיון לאדם אלא עם כן הוא יכול לעמוד בו, ולכן הקב”ה הביא לעם ישראל את מקום קברו של רשב”י הקדוש שהוא המקום שאפשר לפעול בו ישועות והוא כמזבח שמכפר על עם ישראל ומביא ניסים וישועות לכל אדם ואדם.

רבי יעקב האם כל האנשים שאתם מתפללים עליהם בכל יום כבר נושעו?

ב”ה זכינו לראות בעיניים ניסים שקראו בשנה האחרונה לאלפי אנשים שזכו להאמין בכוחו של רשב”י הקדוש. זה דבר שלא יאומן! תוכלו לבוא ולראות את מכתבי התודה שזורמים כל העת לישיבה ואת רשימת הנושעים. זה לראות ולהתרגש. עד כדי כך שאפילו הדוור שמביא לנו את הדואר התחבר לצדיק וזכה לישועה. אין לי ספק שאף תפילה לא שבה ריקם כאן בקברו של רשב”י!

ולכן כל כך הרבה אנשים זוכים לישועה בכל שנה. לפעמים אנו פוגשים אנשים ששנים מחכים לישועה שלהם ואנחנו מחזקים אותם לא להתייאש, כי אצל רשב”י אין תפילה ששבה ריקם וסופה של הישועה להגיע.

ואם התפללתם יום ויום במשך שנה שלימה והישועה לא הגיעה, האם אתם ממשיכים להתפלל?

כיון שאנו מכירים בכוח התפילה בקבר  הצדיק, לפעמים צריך לעבור רק עוד חסימה אחת והישועה מגיעה, לכן אנחנו מתחייבים לכל אדם שנתפלל עבורו במשך שנה שלימה עד שייוושע. באם ח”ו הוא לא זכה לישועה, אנו ממשיכים בתפילות עד שהישועה של האדם תגיע, וכפי שכבר אמרו צדיקים “אין דבר יותר חזק מההתעקשות בתפילה”.

ברוך ה’ זכינו להנהיג כאן כבר שנים רבות, את התפילה הקבועה שנערכת בכל לילה בשעת חצות, עבור אנשים שזקוקים לישועה. תפילה זו נערכת בכל לילה בלי הפסקה עד שתבוא הישועה.

האם יש לרב מסר מיוחד לעם ישראל ולבני משפחת אור הרשב”י?

“בני משפחת אור הרשב”י היקרים! חשוב לי שתדעו שאנחנו עושים עבורכם בכל יום ויום הכל ע”פ תורת הקבלה והתורה הקדושה, בשביל שתזכו לישועה שלכם. בכל יום נערך כאן התיקון לפני עלות השחר ע”י כל החכמים והמקובלים.

במהלך השנה כולה אנו עושים עבורכם בעתות רצון תיקונים ותפילות נוספים כפדיון נפש והסרת עין הרע ועוד, הכל בשביל שתזכו לישועה שלכם. כי הישועה שלכם זה הישועה שלנו! כי אתם חלק מהמשפחה ואנחנו לא נעזוב את הצדיק עד שתבשרו אותנו בישועה שלכם.

אחים ואחיות יקרים: אם אתם נמצאים בעת צרה אם אתם זקוקים לישועה לרחמים בכל דבר וענין התחברו לרשב”י!!! כי אין אדם שהתחבר לרשב”י הקדוש ולא זכה לישועה גדולה!”

 

סיימתי את הביקור בישיבה. כל הדרך הייתי אפוף בהילת הקודש. הביקור המיוחד בישיבה היה מחזק ומעודד, מעצים ומרגש.

הייתי במקומות רבים בעולם. אך רושם עז כפי שקיבלתי בישיבה במירון, לא קיבלתי מעולם. הקדושה של המקובלים, הפשטות בה הם חיים, התפילות והתיקונים שהם עושים והאהבה האמתית שלהם לכל יהודי ויהודי, עד שהם עוזבים את כל תענוגות העולם וספונים כל היום וכל הלילה בישיבה הקדושה בשביל לזכות את עם ישראל בישועה ונס.

תובנה אחת ומרכזית יצאה לי מהביקור הזה. “אני את משפחת הרשב”י לא אעזוב לעולם!”

גדולי המקובלים במסר מיוחד לעם ישראל:

” מי שזכה להדליק את הנר הקדוש  ביום ל”ג בעומר  זכה לישועה!”

עניין הדלקת נר התמיד שורשיו עמוקים, כבר בתקופת האר”י הקדוש לפני כ 450- שנה, הייתה ידועה הסגולה הזו, שיש בכוחה לפעול בעולמות העליונים. האר”י היה הראשון שזכה להדליק את נר התמיד בקבר הרשב”י מעל הציון הקדוש ובאותו זמן שהאר”י הקדוש ותלמידיו הדליקו את נר התמיד על קבר הצדיק, הם ביקשו בקשות על אנשים שהיו זקוקים לישועה גדולה, וכולם נושעו.

בימינו זכינו אנו לקבל בירושה את המשך הדלקת נר התמיד בקברו של רשב”י הקדוש ולדאוג שנר התמיד יידלק ללא שום הפסקה, לעורר זכות על עם ישראל.

לאור המצב הקשה השורר בעם ישראל בשנים האחרונות, אנו שולחים לכל איש ואשה מעם ישראל הזקוקים לישועה, נר העשוי משיירי השמן של נר התמיד, כאן מהיכלא דרשב”י. נר זה אנו מכינים באופן מיוחד בתפילות מיוחדות עבור כל ישועה וישועה שאדם צריך.

ב”ה זכינו וראינו בעיניים כי כל מי שזכה להדליק נר זה ביום ל”ג בעומר, זכה לישועה ונס. וכמו שכתב רַבֵּנוּ רַבִּי חַיִּים בֶּן עֲטָר בַּעַל הָ”אוֹר הַחַיִּים הַקָּדוֹשׁ”: “כַּאֲשֶׁר מַדְלִיקִים נֵר לְעִלּוּי נִשְׁמַת הַצַּדִּיק אָז מִתְעוֹרֶרֶת אוֹתוֹ נְשָׁמָה שֶׁל אוֹתוֹ הַצַּדִּיק עַל יְדֵי הַנֵּר שֶׁהֻדְלַק לִכְבוֹד נִשְׁמָתוֹ וְהַצַּדִּיק פּוֹנֶה לְבַקָּשַׁת אוֹתוֹ הָאָדָם שֶׁהִדְלִיק עֲבוּרוֹ אֶת הַנֵּר כְּדֵי לְהַמְלִיץ עָלָיו טוֹב בַּשָּׁמַיִם”. ובמיוחד בנרות קודש אלו שהוכנו משיירי השמן של רשב”י ובכוונות מיוחדות לישועת כל מי שידליק את נרות אלו בביתו.

ברוך ה’ זכינו וראינו בעיניים כי אלפים שקבלו מאתנו את הנר הקדוש והדליקו אותו ביום ל”ג בעומר, וערכנו עבורם את התיקון המיוחד בכל יום ויום, זכו לישועה ונס כל אחד במה שהיה צריך.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן