התקשרו עוד היום
shutterstock_624703130
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

התאונה הקשה והתובנה המצמררת

סיפורו של ברוך אלרט מרמת השרון, שבעקבות תאונה שעבר ברכבו, ותאונה נוספת של קרובת משפחתו עם רכבו, הגיעה לתובנה שצמררה אותו ואת כל מי ששמע את סיפורו

כשברוך אלרט מרמת השרון, החליט לתמוך במוסדות ישיבת המקובלים במירון, הוא לא חשב שמדובר במשהו רציני. הוא היה רצה מאוד שיתפללו עליו בכל יום  אצל רבי שמעון בר יוחאי, והתחבר למשפחת אור הרשב”י.

במשך מספר שנים הוא תמך בישיבת המקובלים, וזכה לראות ניסים של ממש. הוא זכה להינצל מתאונה קשה, כאשר רכבו סטה ממסלול הנסיעה, והתנגש ברכב אחר. רק בנס הוא זכה לצאת מהתאונה ללא פגע, כשהוא מודה למקובלי הישיבה שבזכות תפילתם הבלתי פוסקת, זכה לנס וישועה.

השנים חלפו, השגרה נמשכה, ובעקבות משבר כלכלי מסוים שחווה, הוא החליט לבטל את ההוראת קבע לישיבה. היו לו סיבות טובות מדוע לבטל את ההוראת קבע, אך את מה שברוך לא ידע, הוא גילה בדרך מצמררת.

ביום בהיר אחד, קרובת משפחתו ביקשה ממנו את הרכב שלו בהשאלה. היו לה מספר סידורים, והוא נתן לה את הרכב בשמחה. היה זה הרכב החדש אותו קנה לאחר התאונה הקשה, בה זכה לצאת ללא פגע.

את שיחת הטלפון מקרובת משפחתו הוא לא ישכח לעולם. היא נסעה ברכב, וסטתה מנתיב הנסיעה. היא התנגשה ברכב שלפניה, וב”ה זכתה לצאת ללא פגע. הרכב לעומת זאת –  ניזוק בצורה קשה ביותר.

התאונה הזו, החזירה אותו כמה חודשים לאחור, לתאונה שהוא עצמו חווה. הוא ראה קווים מקבילים בין שני התאונות, אך עדיין לא הגיעה למסקנה.

רק כאשר נדרש לשלם את “דמי ההשתתפות העצמית” לחברת הביטוח שלו, הוא הגיע לתובנה המצמררת. דמי ההשתתפות היו זהים בדיוק לסכום התרומה שביטל. אותו סכום בדיוק. לא שקל אחד פחות.

או אז, הגיע ברוך אלרט לתובנה הקשורה לתאונות המוזרות שאירעו לו ולקרובת משפחתו, ועל הקשר הבלתי יאמן בין שני התאונות והתרומה שביטל בבנק. ברוך מיהר להתקשר לישיבת המקובלים לספר את סיפורו המרגש, וכמובן להחזיר את התמיכה לישיבה.

ויש לו מסר לבני משפחת אור הרשב”י: “רבי שמעון בר יוחאי שומר ומציל את כל מי שזוכה להיות מחובר אליו. אסור בשום אופן חס וחלילה לזלזל בתרומה לרבי שמעון בר יוחאי, כי כסף שנותנים לצדיק – מקבלים מהצדיק כפול!!!!”

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן