התקשרו עוד היום
shutterstock_491196022
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

השלהבת שבישרה את הישועה

סיפור יוצא דופן ובלתי שגרתי של ר.ר.א מדרום הארץ, שהתפרסם ברחבי הארץ ועורר הדים עצומים

סיפורה של ר.ר.א מהדרום, הוא מסוג הסיפורים שעליהם אומרים “אם לא הייתי רואה-לא הייתי מאמין”. ואכן כך, לולי הייתה ר’ שולחת את התמונה המצורפת, גם אנו הרגילים כל כך בניסים, לא היינו מאמינים בקלות.

שנים רבות ציפתה ר’ להיפקד בילד משלה. תפילות רבות התפללה, דמעות רבות שפכה, אך לא זכתה לזרע של קיימא. לפני כשנה, היא זכתה לקבל את מגזין הניסים של המשפחה של רשב”י, בו התוודעה לאלפים שזכו לישועה בזכות הנר הקדוש.

היא הייתה סקפטית לחלוטין מכוחו של הנר, אך לא היה לה מה להפסיד. בערב ל”ג בעומר, היא התקשרה לישיבת המקובלים וביקשה להתחבר למשפחת הישועות הגדולה בעולם, משפחת אור הרשב”י. המוקדנית שענתה לה לשיחה הייתה רגישה וקשובה. היא שמעה את סיפורה הנוגע ללב, ואת השנים הרבות בהן היא מייחלת להיפקד בזרע של קיימא ולא זוכה.

המוקדנית חיברה אותה למשפחה, לקחה את שמה לתפילה, והבטיחה לשלוח לה את הנר הקדוש במהירות האפשרית. “את תראי שעוד תבשרי לנו ישועות”. אמרה לה המוקדנית. ר’ הודתה למוקדנית, וציפתה בקוצר רוח ליום ל”ג בעומר, בו תזכה להדליק את הנר הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי. בתוך תוכה לא ממש האמינה שבגיל 31 תזכה לפתע פתאום להיפקד.

את מה שקרה באותו יום ל”ג בעומר, היא מספרת בבכיות. היא הדליקה את הנר הקדוש על פי ההוראות הברורות המצורפות לנר, אמרה את התפילה המיוחדת, ונעמדה ליד הנר, מבקשת ומתחננת. היא מביטה על השלהבת הדולקת ומפיצה אור רוחני בכל הבית, כשלפתע היא נרעדת. היא מביטה אל הנר ולא מאמינה למראה עיניה. היא מסתכלת שוב ושוב, בוחנת את השלהבת פעם אחר פעם, וצובטת את עצמה בכדי להיות בטוחה שהיא אינה חולמת.

מה ראתה ר’ שגרם לה להזדעזע? לא יאומן כי יסופר! בתוך השלהבת השתקפה דמות עובר, כמו מרמז על הנס העומד להתרחש. היא מביטה ושוב לא מאמינה. היא אצה להביא את המצלמה, ומנציחה את הרגע הנדיר.

זה הרגע שבו הבינה ר’ כי תפילותיה לא ישובו ריקם, ושהישועה הבטוחה שלה בדרך. שלושה חודשים בלבד לאחר יום ל”ג בעומר, ולאחר שנים רבות של ציפיה ואכזבה, התבשרה ר’ כי היא זכתה להיפקד. וביום ל”ג בעומר – שנה בדיוק לאחר שזכתה להדליק את הנר הקדוש – זכתה ר’ ללדת את בנה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן