התקשרו עוד היום
shutterstock_437519605
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

הצדיק ממירון במסר אישי לבני משפחת אור הרשב”י

המקובל רבי עובדיה חבה, מזקני מירון, שאינו עוזב את ציון הרשב”י לרגע אחד, במסר מרגש לבני משפחת אור הרשב”י

“הדור הצעיר לא יכול להבין אלו תעצומות נפש היו צריכים לפני 60 ו-70 שנה בכדי להגיע למירון. הכבישים לא היו סלולים, ומי דיבר על תחבורה. היו אנשים שהגיעו למירון אחרי דרך מפרכת ומסוכנת של חודשים ארוכים. והיו מגיעים עם החמורים. תשושים ועייפים. ומכאן המנהג של הכנסת אורחים. כי היו תכף צריכים לתת להם לאכול ולשתות.

והיו כולם עולים בהתרגשות עצומה ובהתלהבות קודש, והיו משתטחים על הארץ ומנשקים את האדמה, ואחר כך היו נכנסים למערה של רבי שמעון בר יוחאי, והיו רבים שלא היו עומדים בהתרגשות והיו מתעלפים מרוב קדושה. ובמשך כל היום היו עומדים בתפילה וזועקים לישועה אצל רבי שמעון בר יוחאי.

ב”ה אני זוכה להיות במירון כבר שנים רבות בזכות נס שקרה לי שאני זוכה להיות בחיים בזכות רבי שמעון בר יוחאי. והיום כבר יותר קל להגיע למירון. אך ההתרגשות של כל יהודי שעולה למירון ונכנס לקבר, אין לשער ואין לתאר.

ואין שמחה גדולה יותר לרשב”י ממה שהיום בונים ישיבה על קברו, שזה מה שהיה החלום של כל מי שהיה עולה למירון בכל השנים, מתי יהיה בית לרשב”י בו ילמדו את תורת הזוהר והקבלה בדביקות וללא הפרעה.

אשריי שזכיתי להיות עבד עולם לרבי שמעון בר יוחאי, ואשריכם בני משפחת אור הרשב”י שהינכם זוכים להחזיק ולקיים את ישיבת המקובלים הקדושה, ואת מצוות הכנסת האורחים העצומה לרבבות העולים מירונה”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן