התקשרו עוד היום
shutterstock_370318508
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

הילדים של רבי שמעון

הילדים של רבי שמעון

סיפורה של פנינה יהודה מראש העין

זה אולי נשמע עוד סיפור על אשה שזכתה להיפקד אחרי שנים רבות של טיפולים, אך עבור פנינה יהודה מראש העין, הסיפור הזה הוא הנס הפרטי שלה.

במשך 13 שנה היא ניסתה להיכנס להריון. מה היא לא עשתה בשביל כך? עשרות טיפולי פוריות שנכשלו, מאות אלפי שקלים לרופאים, והמון עוגמת נפש. צער ואכזבה.

במשך מספר שנים היא עברה מטיפול לטיפול, שחלק מהרופאים מנסים לשכנעה ש”חבל על הזמן”. אך היא לא התייאשה.

לפני כשנתיים, בערב ל”ג בעומר, היא קיבלה לביתה את העלון של ישיבת אור הרשב”י. היא קראה את העלון בהתרגשות, כשהיא מזדהה עם הסיפורים, דומעת ובוכה.

היא החליטה להתחבר לרשב”י. היא התקשרה לישיבת המקובלים, וביקשה לשוחח עם ראש הישיבה. בבכיות עצומות היא הסבירה לו את מצבו, והתחננה בפניו שיקרעו עבורה את שערי השמיים אצל רבי שמעון בר יוחאי.

הרב בכה יחד אתה

הרב הקשיב לה בסבלנות, כשהוא בוכה יחד עמה ומנסה לעודד אותה. לבסוף הציעה לה להדליק את הנר הקדוש ביום ל”ג בעומר, בשעה המיועדת לכך. “ובשנה הבאה תבשרי אותי בבשורות טובות”, אמר לה.

לפנינה לא היה מה להפסיד. היא התחברה למשפחה של רשב”י, וקיבלה לביתה את הנר הקדוש. ביום ל”ג בעומר, בשעה שבה הדליק כל עם ישראל את הנר הקדוש, הדליקה אף היא בביתה את הנר, כשהיא בוכה ומתחננת לצדיק שתזכה להיפקד. באותה השעה, גם בישיבת המקובלים ערכו עבורה תפילה מיוחדת,  כשמקובלי הישיבה מתחננים לרבי שמעון בר יוחאי שלא ישכח את בת משפחתו…

ל”ג בעומר עבר, ולפנינה הייתה תחושה כי משהו עומד להשתנות בחייה. מן קול פנימי שאמר לה שוב ושוב כי היא עשתה את הדבר הנכון.

נכנסה להיריון חודש לאחר ל”ג בעומר

חודש לאחר ל”ג בעומר, היא נכנסה לטיפול פוריות נוסף. היא הרגישה שהפעם זה יהיה שונה. להיכנס לטיפול לאחר שהמקובלים התפללו עליה אצל רבי שמעון בר יוחאי, זה כבר משהו אחר.

היא עברה את הטיפול, כשהיא ממתינה בקוצר רוח לתוצאות. מספר ימים חלפו, והרופא מתקשר. “רציתי לבשר לך שהטיפול הצליח. את בהיריון”.

את זעקות השמחה שלה, שמעו כל תושבי הרחוב. היא לא האמינה למשמע אוזנה. בגיל 50, ואחרי עשרות טיפולים, היא כבר לא האמינה שמשהו יכול להשתנות. אבל עובדה. הטיפול הצליח. היא בהיריון.

המקובלים ליוו אותה לאורך כל תקופה ההיריון

תקופת ההיריון הייתה עבורה תקופה מרגשת ומאושרת. לא היה קץ לשמחתה. אך יחד עם זאת, היו לה חששות וחרדות רבים שהכל יעבור בשלום. היא הייתה מתקשרת לישיבת המקובלים, ומתחננת שיעתירו עבורה שהכל יעבור בשלום. המקובלים ליוו אותה לאורך כל הדרך, כשהם עורכים עבורה תפילות לאין ערוך, בכדי שההיריון יעבור בשלום, ושהיא תזכה ללדת ילד בריא ושלם.

שבוע לפני יום ל”ג בעומר, שנה בלבד לאחר מעמד התפילה ששינה את חייה, היא זכתה ללדת את ילדה. בן זכר בריא ושלם. מעמד הברית, כמה לא מפתיע, התקיים ביום ל”ג בעומר. ההורים המאושרים ערכו ברית מפוארת באולמי “הללויה” בפתח תקווה, כשכל בני המשפחה והחברים, הגיעו להשתתף בשמחה הגדולה, ולהודות לצדיק על הנס הגדול.

ויקרא שמו בישראל: יהונתן שמעון

בני הזוג יהודה החליטו לקרוא לבנם יהונתן שמעון, על שם רבי שמעון בר יוחאי שהאיר להם את החיים, והביא להם ישועה ונס לביתם, לאחר שנים רבות של סבל ומכאוב.

ויש לה מסר לכל הממתינים: “תאמינו בכח של הישועה!!! תמיד ידעתי שיש ניסים בזכות רשב”י. למרות הגיל שלי, ולמרות כל מה שהרופאים אמרו, האמנתי בכוח הצדיק וידעתי שאזכה להיות אמא! אם אתם עדיין ממתינים, אל תתמהמהו, והצטרפו עוד היום למשפחה של רשב”י, וגם אתם תזכו לראות ניסים ונפלאות, כי הצדיק לא מותיר אף אחד מאחור”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן