התקשרו עוד היום
shutterstock_753851143
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

שיחה בלעדית עם הראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט”א

“לאבא זיע”א היה רגש מיוחד למשפחת אור הרשב”י”

שיחה בלעדית עם הראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט”א

עובדיה לוי

זה היה ביום ז’ באדר, יום הילולת משה רבינו ע”ה, היום בו עורכים המקובלים את תיקון הבן איש חי בכל הלילה כולו והיום בו רוקדים ושמחים בחצר הציון הקדוש במירון.

מיד לאחר תפילת ותיקין נקראו מקובלי הישיבה לעלות ירושלימה, אל הראשון לציון, בנו חביבו של מרן זצ”ל. בשעת בוקר הגיעו המקובלים אל לשכתו של הראשון לציון. הראשון לציון לחץ את ידיהם בחום ובהתרגשות ואמר: “אשריכם שאתם עושים ימים ולילות למען עם ישראל על קבר הרשב”י במירון”.

ומיד הוסיף הרב דברי חיזוק: “קבר הרשב”י הוא מקום שאלפים זכו בו לישועות וניסים. אין חוג, עדה או קהילה שאין להם רגש לתנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, ואתם שזכיתם לשבת וללמוד את תורת הנגלה והנסתר על קבר הצדיק וודאי שזכות גדולה נפלה בחלקכם”

מקובלי הישיבה הרחיבו עם הראשון לציון במעלת היום הקדוש של ז’ באדר, שהוא יום לידת ופטירת משה רבינו עליו השלום, וספרו לראשון לציון על סדר הלימוד והתיקונים הנערך בימים אלו בישיבה, הן ב’ישיבת תלמוד להוראה’ בה לומדים את  – תורת הנגלה וההלכה במהלך שעות היום, והן בישיבת המקובלים בלילה בה לומדים את תורת הקבלה והזוהר הקדוש בפרישות ובהנהגותיו של האר”י ז”ל, כאשר כל אחד מהלומדים בקיאים בדברי ההלכה.

כבוד הרב בוודאי יודע שאלפים מבקשים שנתפלל ונערוך עבורם תיקונים ותפילות מיוחדות בשביל שיזכו לישועה. באיזה תפילות כדאי להרחיב כדי שאנשים באמת יזכו לישועות?

הראשל”צ השיב: “מור אבי זצ”ל אמר לכם לעשות את תיקון הקטורת, אשר הוא מסוגל ביותר לישועות רבות, ואלפים נושעו בזכותו. בוודאי שגם אני הקטן מצטרף למור אבי הגדול ובוודאי שכח תיקון הקטורת לבטל כל דין וכל קושי וכל חסימה מכל אדם שזקוק לישועה וברכה”

האם כבודו חושב שביום ההילולה, יום ל”ג בעומר, כדאי שנעורר את עם ישראל לנהוג בתפילות מסוימות בדווקא?

הראשל”צ משיב: “מור אבי סמך עליכם ובירך אתכם, ואין ספק שסדר התיקון שאתם עושים ביום ל”ג בעומר הוא דבר קדוש שיבטל את כל המניעות. תוסיפו ותאמרו גם ביום ל”ג בעומר את תיקון הקטורת ובוודאי שתזכו לישועות.

יש אלפי אנשים שקשורים אלינו ומחוברים לרשב”י הקדוש, והם ממתינים לישועה בזיווג בבריאות בפרנסה בשלום בית ובפרי בטן, והם מתקשרים אלינו שבורים ורצוצים, איך אפשר לחזק אותם?

“תאמרו להם שאין תפילה ששבה ריקם, ובוודאי שכח התפילות אצל רבי שמעון בר יוחאי יעלה לפני כסא הכבוד ובפרט שאתם עושים את התיקון המיוחד של “פיטום הקטורת” שזה דבר שכתוב בכל הספרים שכוחו חזק ביותר לבטל דינים רעים מעם ישראל.

וכאן בירך הרב בחום את מקובלי הישבה וחיזקם להמשיך לעמוד בתפילות ותחנונים עבור עם ישראל בלימוד הקבלה וההלכה, כדי להביא לכל אדם מעם ישראל ישועה ונס.

 

הקשר של מרן איתנו

בני משפחת אור הרשב”י”

ההבטחה של מרן: “אלו ששייכים למשפחת הרשב”י לעולם לא יקרה להם נזק וצער כי רשב”י שומר אליהם בכל עת”

תמונה גדולה של מרן

ספר התורה האחרון שכתב מרן בחייו

לפני כשנה וחצי זכו מקובלי הישיבה להיכנס אל מרן בדחילו ורחימו. היה זה בסיומו של ספר התורה שנכנס בל”ג בעומר האחרון, ובהתחלת כתיבת ספר התורה החדש שעל פי התכנית אמור להיכנס בל”ג בעומר הקרוב בעז”ה.

מרן היה כבר חולה ולא קיבל כמעט קהל, ולמרות זאת קיבל באופן נדיר את מקובלי הישיבה  באהבה גדולה ואמר להם: “אתם צדיקים. בזכותכם יהיה לעם ישראל ניסים. תמשיכו להתפלל עלינו ועל עם ישראל”.

מרן התרגש מאד ובירך: “יהי רצון שיזכו כל בני משפחת הרשב”י לישועות גדולות בזכות הישיבה הקדושה, ושה’ יאריך ימיכם בטוב ושנותיכם בנעימים. בזכות הישיבה שהיא עץ חיים למחזיקים בה ותומכיה מאושר. ושיזכו כל ילדיהם להיות תלמידי חכמים הולכים בדרכי התורה ועולים מעלה מעלה אמן”.

הירושה של מרן

כידוע מרן זצ”ל לא היה נותן קמעות וסודותיו עמו. מה שבעיקר ביקש מאתנו מרן זה לערוך את סדר “פיטום הקטורת” עם כוונות הרש”ש, ותמיד דיבר עד כמה מסוגל דבר זה לפטור כל קושי מהאדם.

זכתה הישיבה בזכות הקירבה למרן, לקבל את הקלף הקדוש אשר ממנו היה אומר בכל יום את סדר פיטום הקטורת. רבני הישיבה נותנים לכל אלו שזקוקים לישועה העתק מיוחד מתוך הקלף שמרן היה אומר בכל יום, וכבר התבשרנו על ניסים גלויים מקלף קודש זה.

מרן ממשיך לברך אותנו גם בעולם האמת

בספרים הקדושים מופיע שצדיקים ממשיכים במלאכתם ובעשייתם עבור עם ישראל גם לאחר פטירתם. “גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם” ויש להם יותר כוח לעזור ולהתפלל ולברך את עם ישראל.

בכל חייו התפלל מרן עלינו, בני משפחת הרשב”י. בכל חייו בירך מרן את כל התומכים ואת כל אלו שמחזיקים את ישיבת אור הרשב”י. אין ספק שכעת שמרן נמצא במרומים תחת כסא הכבוד, הוא יעמוד לימין כל משפחת הרשב”י הגדולה ויפעל עבור כולנו ישועות ורחמים גדולים. אמן כן יהי רצון.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן