התקשרו עוד היום
shutterstock_1051839122 (1)
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

אחרי שדיברתי עם המוקד, הבת שלי ניצלה מפיגוע טרור אכזרי

ואז הגיחו המחבלים מאחור…
סיפור עוצר נשימה שקיבלנו מקרן צרפתי מ’אור יהודה’, שבתה יעל ניצלה מהפיגוע הקשה במתחם שרונה בתל-אביב, דקות ספורות לאחר שקיבלה במפתיע טלפון מישיבת המקובלים…
את אותו יום קשה, עם ישראל לא ישכח לעולם. בתאריך ה-8 ביוני 2016, נכנסו שני מחבלים בשעות הערב למתחם שרונה בתל-אביב, וביצעו פיגוע ירי אכזרי וקשה.
בעבור קרן צרפתי, תושבת אור יהודה, יהיה זה יום אותו לא תשכח לעולם. בשעות הערב המוקדמות, קיבלה קרן שיחת טלפון מישיבת המקובלים ‘אור הרשב”י’. את המספר של הישיבה היא מכירה בעל פה. כבר שנים רבות שהיא מחוברת לרבי שמעון בר יוחאי, ותומכת נלהבת במוסדות הקודש במירון.

על הקו הייתה נציגה של הישיבה, שבישרה לה כי בימים אלו עליה לחדש את התמיכה בישיבה. קרן התלבטה. היא אמנם מכירה את ישיבת המקובלים ואת הניסים העצומים אשר זוכים המחוברים לצדיק, היא גם לא רוצה לבטל את התמיכה, אך ישנם ארגונים רבים העושים דברים טובים למען עם ישראל, ואולי הגיע הזמן לתמוך בארגון אחר.
המוקדנית לא ניסתה לשכנעה. רק הזכירה לה שוב את הזכות העצומה לה זוכיםכל התומכים בישיבה ובמוסדות במירון. זכויות לימוד התורה, התפילות והתיקונים המרעישים את העולם ומביאים שפע ורחמים עצומים על עם ישראל. מה גם שבאותה התקופה, התרחשו פיגועים מחרידים מדי יום, פיגועי דקירה וירי ברחבי הארץ, ובישיבת המקובלים ערכו מדי יום תיקונים ותפילות לישועת עם ישראל.
“אם את רוצה לזכות לשמירה והגנה מפיגועים” אמרה לה המוקדנית, “תסמכי על כוחו של רבי שמעון בר יוחאי, ואל תבטלי את התמיכה בישיבה”. המוקדנית התלבטה, אך כוח פנימי הניע אותה לספר לקרן את סיפורה של אילנה אברג’ל מרעננה, סיפור שהופיע במגזין הניסים 5 וגרם להתרגשות גדולה. (אילנה נדקרה בפיגוע הדקירה המחריד ברעננה. הוא דקר אותה בידה ובכתף, אך לפתע נעצר ונס מהמקום. גם לחוקרי האירוע אין הסבר הגיוני מדוע המחבל הפסיק לפתע לדקור את אילנה…)

דומעת מהסיפור, החליטה קרן צרפתי שלא לבטל את התרומה לישיבת המקובלים, וחידשה את התמיכה.
חצי שעה לאחר מכן, התרחשה תפנית דרמטית בסיפור. בתה יעל, שהתה באותה השעה בתל אביב, סמוך למתחם שרונה. ערב קריר ונעים, מרכז תל-אביב, מי יכול היה לחלום על הזוועה שתתרחש שם בדקות הקרובות?.

יעל נעמדה להצטלם עם חברה, כשגבה מופנה למתחם הקניות. לפתע נשמעו קולות ירי, דממת מוות מחרישת-אוזניים, וממש מאחוריה הגיחו שני מחבלים עם נשקים שלופים. הם ירו ללא הבחנה, כשרק כפסע מפריד בין חיים למוות. שלושה נרצחו שם בפיגוע באכזריות, ואשה נוספת מתה מדום-לב. ויעל, בתה של קרן, יצאה מהפיגוע ללא פגע.
הטלפון הבהול הראשון היה לאמה. “אני במתחם שרונה— היה כאן פיגוע— יש כאן הרוגים, פצועים, המחבל היה ממש מול העיניים שלי—”

“ומה אתך???” שאגה האמא בקול רועד.
“המחבלים ברחו מכאן— לא קרה לי כלום— היה לי נס גדול!!!!”
ובביתה שבאור יהודה ישבה קרן צרפתי ומיררה בבכי. רק כעת הבינה את פשר השיחה של ישיבת המקובלים. היא התקשרה מיידית לישיבה, וסיפרה למוקדנית שעמה דיברה אך לפני חצי שעה, את הסיפור המצמרר.
ויש להם מסר למשפחה של רשב”י: רבי שמעון בר יוחאי מגן עלינו בכל רגע. לפעמים אנו לא יודעים ולא מרגישים, אך אין לנו אף פעם מושג ממה ניצלנו בזכות התמיכה בישיבת המקובלים. כי רבי שמעון בר יוחאי משיב טובה תחת טובה לכל מי שעושה עבורו. אני, קרן צרפתי, ראיתי זאת מול עיניי!”

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן