התקשרו עוד היום
shutterstock_537177316
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

האוטו עלה בלהבות – ואנו ניצלנו!

סיפור אישי ומרגש של רות סינדי שרכבם עלה בלהבות בכביש החוף, וזכו לנס הצלה פלאי בזכות הקמיע של רבי שמעון יוחאי

מאותו היום שזכתה רות סינדי לקבל את הקמיע הקדוש, היה לה ברור שהוא ילך עמה לכל מקום. כבר שנים היא מחוברת למשפחה של רשב”י. בכל עת שהיא זקוקה לברכה, ישועה ועצה, היא מתקשרת למוקד הישיבה הפעיל 24 שעות ביממה, שם זוכה לקבל מענה ואוזן קשבת, וזוכה שהמקובלים הופכים את העולם עבורה.

לפני מספר שנים היא זכתה לקבל את הקמיע הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי. מאותו הרגע היה לה ברור שהיא לא תעזוב אותו לרגע אחד. על מנת שלא תשכח אותו באף מקום, היא החליטה לשים אותו באופן קבוע ברכב המשפחתי, וזכתה לראות ניסים וישועות עצומים בזכותו.

אותו היום שבו התרחש הסיפור, לא היה שונה מקודמיו. היא נסעה יחד עם בעלה בכביש החוף, מאזינים למוזיקה רגועה, ומשוחחים ביניהם על עניני היום. לפתע היא החלה להרגיש ריח שרוף. ריח חריף שהלך והתגבר עם הזמן. בתחילה לא שמו לבם לריח, וסברו כי הריח מגיע מחוץ לאוטו. אך כל דקה שחלפה, הבהירה להם כי יתכן מאוד שהריח החריף של השריפה נובע מרכבם.

הם החליטו לעצור את הרכב בצד, ולבדוק את מקור הריח. עצרו את האוטו בשולי הכביש, וירדו ממנו. לא עברו אלא שניות אחדות מהרגע שיצאו מהרכב, וקול פיצוץ אימתני הרעיד את המקום. המנוע התחמם יתר על המידה, והתפוצץ בקול רעש גדול. עשן סמיך החל לעלות מעלה, והרכב החל לבעור.

אנשים טובים עצרו בצד על מנת לעזור, ורק רות ובעלה מביטים זה על זה, ולא מאמינים למה שהם רואים מול עיניהם. שניה אחת ספורה הפרידה בין אסון שאחריתו מי ישורנה, לבין נס ההצלה שזכו לראות מול עיניהם. הרכב עולה בלהבות, אך הם כבר מחוץ לרכב.

מה גרם להם להחליט לעצור דווקא ברגע הזה? מה גרם להם להחליט לצאת שניהם מהאוטו? מדוע המנוע התפוצץ שניות ספורות לאחר שירדו מהרכב? לכל השאלות הללו יש לרות סינדי תשובה אחת: הקמיע הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי. הקמיע שלא עוזב אותה לרגע אחד, הקמיע שנמצא אתה בכל מקום ומגן ושומר עליה, הציל אותה ואת בעלה מאסון מחריד.

ויש לה מסר לעם ישראל: לפעמים אדם נותן לרבי שמעון בר יוחאי, ולא יודע שבכל רגע רשב”י הקדוש שומר עליו. מי יכול לדעת מאיזה אסונות הוא ניצל, וכמה הקמיע הקדוש שמר והגן עליו מכל פגע. אנו זכינו לראות בעיניים כיצד רבי שמעון בר יוחאי מוציא אותנו בכוח מאוטו, רגע לפני שהוא הופך למאכולת אש. תודה לך רבי שמעון בר יוחאי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן