התקשרו עוד היום
shutterstock_552827410
אור הרשב"י

אור הרשב"י

סיפורים מרתקים מתוך המגזין של ישיבת אור הרשב"י

אלפי הרוגים, אלפי פצועים… וניצולת אחת.

אלפי הרוגים, אלפי פצועים… וניצולת אחת – נס ההצלה הפלאי בנפאל

סיפורם של יעל ומשי זורסקי

מי אינו זוכר את רעידת האדמה ההיסטורית שפקדה את נאפל בשנה שעברה. בחודש אפריל 2015, ביום השבת, הכתה רעידת אדמה עזה בעוצמה של 7.9 את העיר קטמנדו, בירת נפאל. הרעידה גרמה לאסונות נוראיים וקשים: אלפי הרוגים ואלפי פצועים. על פי התקשורת העולמית, זה היה רעש האדמה העז ביותר שפקד את נפאל ב-81 השנים האחרונות. מבתי החולים המקומיים נמסר כי אלפי הרוגים ופצועים פצועים הובאו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנפגעו מהתמוטטות מבנים.

אי ודאות—

כשדבר השמועה, אודות רעש האדמה העז בנפאל, הגיעה לאוזניה של יעל, היא הוכתה בהלם ובחדרה. משי, בתה המקסימה שסיימה את שירותה הצבאי, יצאה לפני כחצי שנה לטיול “אחרי צבא” בנפאל, ועד כמה שידוע לה, בשעת הרעש היא הייתה בקטמנדו. שם היא התארחה. שם היא יצרה קשר בפעם האחרונה.

אלו היו רגעים קשים מנשוא. תחושת החוסר-אונים והחדרה מהבאות, וכל זאת בידיעה ברורה כי משי הייתה בקטמנדו בשעת הרעש.

כוח השמירה של רשב”י

מה שהחזיק אותה בשעות הקשות הללו, הייתה הידיעה כי לה יש שמירה והגנה מיוחדת. היא מחוברת לצדיק רבי שמעון בר יוחאי, והיא יודעת כי רשב”י שם תמיד להגן עליה ועל משפחתה.

כבר שנים רבות היא מחוברת לרשב”י. בכל עת היא מתקשרת למוקד, ומבקשת רק דבר אחד: “שלא יאונה רע, לה ולמשפחתה”. בערב שבת, אותה שבת גורלית של רעש האדמה, היא התקשרה שוב למוקד וביקשה מהמקובלים שיתפללו על משי, שיהיה עליה שמירה מיוחדת.

קול פנימי קרא לה לעזוב את קטמדנו

המדהים הוא, שבעוד יעל, אמה של משי, חוששת מהגרוע מכל, משי בנפאל כלל לא יודעת על האסון—

ומדוע? גם למשי אין מושג למה, אבל באותו הבוקר שבו התרחשה הרעידה, כמה שעת טרם הרעש, היא החליטה לעזוב את קטמנדו— מדוע? אין לה תשובה. אבל קול פנימי אמר לה להתרחק מקטמנדו, בלי לדעת שהחלטה זו, תציל את חייה.

בית המלון קרס על יושביו

רק כמה שעות לאחר מכן, הגיעה השמועה לאזניה של משי, כי קטמנדו נחרבה, ובית המלון שבו שהתה, “גסטהואז תאמל”, השוכן במרכז קטמנדו, התמוטט על יושביו. מהמלון לא נותר מאומה, פרט להריסות… עשרות מיושבי המלון, נהרגו ברעש!!

משי החליטה לחזור לקטמנדו, בכדי לעזור לכוחות החילוץ וכן להתנדב בבית החולים שדה שצה”ל הקים בשטח. היא חזרה לעיר שעזבה שעות קודם לכן, ולא האמינה למראה עיניה. רק כעת קלטה את עצמת השמירה שהייתה לה. רק כעת היא הבינה מי הוא הקול הפנימי שקרא לה להתרחק מקטמנדו.

רשב”י קרא לי לעזוב את העיר…

רק לאחר כמה שעות, התאפשר לה להתקשר לארץ, ולעדכן את אמה על הנס העצום. שיחת הטלפון הייתה מרגשת ביותר. יעל לא האמינה למשמע אוזניה. בכל השעות הללו, היא הייתה בטוחה שהגרוע מכל קרה.

יעל ומשי בטוחות כי הקול הפנימי שקרא לה לעזוב את קטמנדו, היה רבי שמעון בר יוחאי בכבודו ובעצמו, שהגן עליה באופן אישי. כי כוח השמירה וההצלה של רבי שמעון בר יוחאי, נמצא בכל מקום בעולם. גם בקטמנדו החרבה…

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן